Tiek lēsts, ka pagaidu patvērumu Eiropā atradīs līdz pat sešarpus miljoniem Ukrainas bēgļu. Latvija līdz šim apņēmusies uzņemt 10 tūkstošus cilvēku. Tomēr jau tagad skaidrs, ka ar to nepietiks. Raksta tapšanas brīdī vairāk nekā trīs tūkstoši Latvijas iedzīvotāju bija izteikuši gatavību uzņemt savās mājās bēgļus. Kā apzināties savas iespējas un resursus?
Jau pagājušā piektdienā Rīgas vicemēre Linda Ozola pavēstīja, ka ir izsmeltas galvaspilsētas pašvaldībai pieejamās bēgļu izmitināšanas rezerves, ko paredz domes līgumi, kas noslēgti vietējo katastrofu gadījumiem. Rīgā tiks meklētas jaunas iespējas, taču nepieciešama arī citu Latvijas pašvaldību palīdzība. Dažas jau atsaukušās. Piemēram, Alūksne izteikusi gatavību palīdzēt līdz 100 bēgļiem, izmitinot pašvaldības iestāžu ēkās un piedāvājot darbu vietējos uzņēmumos.
Brīvprātīgo organizācijas "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Linda Jākobsone "Delfi" pastāstīja, ka daudzas Latvijā ieradušās bēgļu ģimenes jau apmetušās pie radiniekiem, paziņām, draugiem un kolēģiem. Dzīvojamās telpas piedāvā darba devēji, kas šādi vēlas sev piesaistīt darbaspēku. Kopumā līdz pagājušās nedēļas beigām piedāvāt pajumti Ukrainas bēgļiem pieteikušies apmēram 3300 brīvprātīgo.