<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@lasmaa'>Lāsma Artmane</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>

Droši vien ikviens novērojis, ka katru reizi Jāņi ir mazliet citādi, jo tie nenotiek pēc viena akmenī iecirsta scenārija, noskaņa katrā reizē un katrā svinību vietā veidojas citādi. Tomēr ir dažas lietas, kas noteikti jāpatur prātā, lai svinēšana izdotos skaista. Protams, savas vēlmes jāsalāgo ar apstākļiem un varbūt kādi tradīciju elementi radoši jāpamaina, bet Jāņos neiztikt bez galvenā – uguns rituāla un saules pavadīšanas un sagaidīšanas. Kultūras menedžmenta centra "Lauska" vadītāji Dainai un Juris Zalāni ir atraduši savu Jāņu svinēšanas recepti un dalās ieteikumos neaizmirstamām Jāņu svinībām.

Gatavošanās – tikpat skaista un iedvesmojoša kā paši svētki

Gatavošanās svētkiem ir ne mazāk svarīga par pašu svinēšanu. Tas ir skaists un iedvesmojošs laiks, kas var sagādāt tikpat daudz brīnišķīgu atmiņu kā visjestrākā Jāņu nakts. Ugunskura būvēšana, jāņuzāļu lasīšana, meiju gādāšana, siera siešana, mājas un sētas pušķošana – to visu noteikti var darīt jau iepriekšējā dienā, lai svētkos nebūtu jāmetas visu pagūt pa galvu, pa kaklu. Un tā ir arī lieliska iespēja ilgāk pabūt kopā ar draugiem, tos aicinot ciemos jau iepriekšējā dienā un iesaistot gatavošanās aktivitātēs – tā gan darbi, gan sarunas vedas raitāk. Ja gadās pašam doties ciemos, lai nesakaitinātu Jāņutēvu, noteikti nevajadzētu vaicāt, cikos viss sāksies, jo Jāņi nav nekāds uzvedums, uz ko ierasties gatavu, bet kopīgi radīts notikums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!