Vīrietis vecumā no 25 līdz 59 gadiem – biežākais traumu guvējs uz ūdens
Foto: Shutterstock

Lēkšana ūdenī uz galvas vai kājām var beigties ar smagām traumām vai pat nāvi, par ko nereti atpūtnieki pirms tam neaizdomājas. Apkopojot vairāku gadu statistiku, secināms, ka smagākās traumas pēc lēcieniem ūdenī Latvijā gūst vīrieši vecumā no 25 līdz 59 gadiem, kuri bieži vien ir arī alkohola vai narkotisko vielu iespaidā. Turklāt nereti šie gadījumi saistīti ar dažādiem pasākumiem un laika pavadīšanu kompānijās, kur ir vēlme būt pārgalvīgiem un izrādīties, informē Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC).

Nelaimes gadījumu skaits, kas saistīts ar ūdenstilpēm, Latvijā joprojām ir satraucoši augsts. Pērn aptuveni trīs ceturtdaļas no visiem noslīkušajiem bijuši vīrieši. Aptuveni puse noslīkušo bijuši vecumā no 35 līdz 59 gadiem, savukārt septītā daļa – vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Lielākais skaits traģisko negadījumu notikuši dabiskā ūdenstilpē (visbiežāk upē vai ezerā), 15 procenti noslīkuši piemājas dīķī. Kopumā raugoties, cietušie nav labi iepazinuši peldvietu, apkārtējo vidi vai ūdens dziļumu. Pie papildu riska faktoriem jāmin arī peldēšanās naktī reibuma stāvoklī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!