Katru dienu Bērnu slimnīcā nonāk bērni, kuri guvuši traumas, braucot ar skrejriteņiem. Ja mazākiem bērniem, kuri braukā ar skrejriteņiem bez motora, traumas mēdz būt salīdzinošai vieglas, tad pusaudžiem, kuri kļūst arvien pārdrošāki, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem, kritienu un sadursmju sekas mēdz būt tik smagas, ka nākas vairākus mēnešus ārstēties un visu dzīvi rēķināties ar invaliditāti.
"Pēdējās dežūrās man ir bijis jāpalīdz pusaudžiem, kuriem ir galvaskausa pamatnes lūzumi, asinsizplūdumi smadzenēs, kakla skriemeļu lūzumi, arī – vairākas smagas traumas vienlaikus. Mēdz būt tik nopietni kāju lūzumi, ka nākas pielietot ārējās fiksācijas aparātus. Ir ļoti smagi noskatīties, kā pusaudži pārgalvības un neuzmanības dēļ sabojā savu dzīvi. Bieži ir jāpalīdz bērniem, kurus notriekuši tie, kuri braukā ar elektroskrejriteņiem. Vēl skumjāk ir, kad atved mazuļus, kurus vecāki vizinājuši ar elektroskrejriteni, kaut arī šāda pārvietošanās nav atļauta," stāsta Elīna Lipska, ārsta palīgs Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā.
Kaut arī elektroskrejriteņus drīkst izmantot tikai no 14 gadu vecuma, ar tiem reizēm pārvietojas jaunāki bērni. Taču arī 14 gadu vecumā pusaudži ceļu satiksmē mēdz uzvesties ļoti neuzmanīgi. Visbiežāk traumas tiek gūtas krītot, tad tipiskākie ir apakšdelma kaulu lūzumi. Jūtot, ka var sekot kritiens, braucēji arī mēģina nolēkt no skrejriteņa, salaužot potīti vai sastiepjot pēdas locītavas saites, salaužot pleznu kaulus, satraumējot ceļgalus. Bet tas negarantē, ka kritienā necietīs galva, kakls vai mugurkauls, kas nereti ir invalidizējošas traumas. Turklāt, piedaloties ceļu satiksmē, notiek arī sadursmes ar automašīnām vai citiem braukšanas līdzekļiem.