traumas, puika, zēns, ģipsis, lūzums
Foto: Shutterstock
Bērnu traumatisma ziņā Latvija un tās kaimiņvalstis turpina ierindoties Pasaules Veselības organizācijas (PVO) saraksta augšgalā. Lai kopīgiem spēkiem novērstu dažāda veida negadījumus, sestdien, 10. septembrī, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas Sporta kompleksā, no pulksten 13 līdz 18 notiks interaktīvi izglītojošs pasākums "Zinošs un drošs", kura laikā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veselības aprūpes studentu un ārstu vadībā bērni un to vecāki vienkāršā un interaktīvā veidā izzinās, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties neatliekamās situācijās.

Pasākums norisināsies jau piekto gadu, un to rīko RSU Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, Latvijas Pediatru asociācija, Rīgas domes Labklājības departaments un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī PVO dati liecina, ka Latvija ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā saistībā ar bērnu traumatismu. Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atzīst, ka šogad no maija līdz jūlijam mediķi slimnīcās nogādāja par 1000 bērnu vairāk nekā 2019. gadā. Visbiežāk traumas bērni gūst mājās, skolās vai arī pirmsskolas izglītības iestādēs. Bieži traumas var gūt, braucot ar dažādiem transportlīdzekļiem, piemēram, velosipēdiem un skeitbordiem uz ceļiem, stāvlaukumos un skeitparkos. Nereti traumas tiek gūtas arī atpūšoties pie dabas un ūdeņiem. Biežākie ievainojumi ir lūzumi, sasitumi un zilumi, bet liela daļa negadījumu var būt arī apdegumi, applaucējumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!