Sestdien, 10. septembrī, Medicīnas vēstures muzejs kļūs par rosīgu platformu, organizējot Līdzdalības darbnīcas. To mērķis ir informēt sabiedrību par rīcības vadlīnijām dažādās krīzes situācijās un caur praktiskiem speciālistu paraugdemonstrējumiem attīstīt komunikācijas un palīdzības sniegšanas prasmes krīzes gadījumā. Darbnīcu mērķauditorijas ir ģimenes ar bērniem un pieaugušie civilās aizsardzības interesenti, informē Ilze Sirmā, Publisko programmu un komunikācijas nodaļas vadītāja.
Kas muzejā notiks:
- RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra komanda organizēs pirmās palīdzības sniegšanas algoritma darbnīcu, izmantojot simulāciju tehnoloģijas. Tiks demonstrēts algoritms gan pieaugušā, gan bērna glābšanai;
- pagalmā būs piestājusi "ātrās palīdzības" brigāde, piedāvājot izrādīt transportlīdzekli un iepazīt mediķu darbu;
- Aizsardzības ministrijas speciālists vadīs darbnīcu par rīcību krīzes situācijās un 72 stundu somu;
- Aizsardzības ministrijas darbnīcas laikā muzeja gidi piedāvās interaktīvu ekskursiju bērniem;
- Būs pieejamas izdrukātas komiksu mākslinieku brīvpieejas afišas ar instrukcijām par rīcību krīzes situācijās, kas lieliski kalpos sarunas uzsākšanai ar bērnu.
Dalība darbnīcās un muzeja apmeklējums sestdien, 2022. gada 10. septembrī, ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Muzejs būs atvērts apmeklētājiem pulksten 11 līdz pulksten 17.
Vairāk par darbnīcām var lasīt šeit.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestsRīgas Stradiņa universitātebērniPirmā palīdzībaMedicīnas vēstures muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit