sieviete smaids prieks laime
Foto: Shutterstock
Lai ikvienu aicinātu rūpēties par savu mentālo veselību un mudinātu saskatīt pozitīvo arī ikdienā, Ekonomikas un kultūras augstskola uzsāk otro projekta "Laimes sezona" ciklu. Projekta gaitā paredzētas ekspertu vieslekcijas, semināri un meistarklases, uz kurām aicināts ikviens interesents. Šogad lekcijās tiks diskutēts arī par finanšu pratības ietekmi uz laimes sajūtu un neizdegšanu darbā.

Pasaules Veselības organizācija veselību definē kā pilnīgu fizisku, garīgu (psihisku) un sociālu labklājību, nevis tikai stāvokli bez slimības vai fiziskiem trūkumiem, tomēr liela daļa sabiedrības par mentālo veselību un tās problēmām joprojām vairās runāt, norāda projekta rīkotāji. Lai atgādinātu, ka par mentālo veselību nepieciešams rūpēties tāpat kā par fizisko, kā arī dalītos dažādu ekspertu ieteikumos un iedvesmojošos stāstos par laimes sajūtas vairošanu ikdienā, otro gadu tiek īstenots projekts "Laimes sezona".

"Projektu aizsākām pērn, pandēmijas laikā, kad sabiedrības dienaskārtībā aktīvāk sāka parādīties jautājums par mentālo veselību un rūpēm par to. Redzot lielo interesi, secinājām, ka projektam jāturpinās arī šogad. Pielāgojoties ārējiem apstākļiem un aktualitātēm, šogad programmā esam iekļāvuši arī lekcijas par finanšu pratību un izvairīšanos no izdegšanas. Arī šajā projekta sezonā turpināsim uzrunāt cilvēkus un katru mudināt aizdomāties par to, ka laime neslēpjas tikai materiālās lietās, bet arī fiziskajā un emocionālajā labsajūtā," norāda projekta idejas autore, Ekonomikas un kultūras augstskolas rektore Dr.oec., asociētā profesore Oksana Lentjušenkova.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!