dators, ekrānlaiks, internets, mācīties, sociālie tīkli, zēns, puika, smaids, kaķis
Foto: Shutterstock
Uzsākta sociālā iniciatīva, kas palīdzēs četrus līdz septiņus gadus veciem bērniem izzināt, kā droši un atbildīgi lietot internetu, tajā iesaistot arī vecākus un pedagogus. Iniciatīvu veido "Tet" kopā ar "Drossinternets.lv".

"Tehnoloģijas arvien vairāk ienāk arvien jaunāku bērnu ikdienā – pētījums rāda, ka jau četru līdz septiņu gadu vecuma grupā katram trešajam bērnam pieder savs viedtālrunis. Tieši tādēļ tāpat kā mēs mācām bērniem droši un pareizi šķērsot ielu, mums ir jāmāca arī droša uzvedība internetā, lai bērni būtu pasargāti kā reālajā dzīvē, tā arī digitālajā vidē," tā atklāšanas pasākumā vecākus uzrunāja Uldis Tatarčuks, "Tet" valdes priekšsēdētājs. Viņš arī norāda, ka pēdējos gados arvien vairāk progresē digitālā mācīšanās, tāpēc internetā var ne tikai pavadīt savu brīvo laiku, skatoties dažādus video, bet izmantot arī attīstošos nolūkos – mācīties un iegūt jaunu informāciju.

Lai palīdzētu vecākiem un pedagogiem rūpēties par bērnu digitālo drošību, "Tet" sadarbībā ar Drošāka interneta centru "Drossinternets.lv" ir izvirzījuši astoņas tēmas, par kurām būtu svarīgi runāt ar četrus līdz septiņus gadus veciem bērniem: sākot no izpratnes, kas īsti ir internets un vai viss virtuālajā vidē redzētais ir īsts, līdz jēgpilnai interneta izmantošanai. Visas šīs tēmas tiek aplūkotas izglītojošajā raidījumā bērniem "Ričijs Rū un internets", kur par drošību internetā ar bērniem kopā mācās arī bērnu iemīļotais lācēns Ričijs Rū.

Tāpat kopā ar "Drossinternets.lv" ekspertiem katrai tēmai ir izveidoti dažādi radošie materiāli, kas vecākiem un pedagogiem palīdzēs nostiprināt iegūtās zināšanas un turpināt zinību apguves procesu – uzdevumi, darba lapas un idejas ierosmei. Pirmās divas tēmas: "Kas ir internets, un kā tas darbojas?" un "Jēgpilna interneta izmantošana – kādas iespējas rada dators un internets" ir pieejamas jau šobrīd, un katru nākamo ceturtdienu tās papildinās sērijas un uzdevumi divām jaunām tēmām. Tas viss pieejams digitālajā platformā www.digitaladrosiba.lv. Raidījums skatāms arī izklaides platformā "Tet TV+" un interaktīvajā televīzijā "Tet TV".

Arī atklāšanas pasākumā Drošāka interneta centra "Drossinternets.lv" vadītāja Maija Katkovska norāda, ka ir būtiski ar bērniem runāt jau tajā vecumā, kad bērni tikai sāk izmantot internetu un rokās turēt ierīces. Viņa arī atklāj, ka lielisks palīgs tam ir šie radīties materiāli: "Aicinu izmantot šo lielisko iespēju un kopā ar bērniem veikt dažādus uzdevums, piemēram, kopā ar ģimeni veidot savus interneta lietošanas noteikumus – jo atbalstošāki vecāki un pedagogi, jo zinošāki bērni un bērniem drošāka interneta izmantošana."

Visu oktobri tiks īstenotas dažādas aktivitātes, lai sniegtu atbalstu vecākiem un pedagogiem bērnu digitālās drošības veicināšanā. Tiks īstenoti ieviešanas semināri pedagogiem, organizēti izbraukumi uz mācību iestādēm ar izglītojoši izklaidējošu programmu bērniem, kā arī notiks ekspertu diskusija. Plašāka informācijas sekos iniciatīvas vietnē Digitaladrosiba.lv.

Sociālo iniciatīvu ar mērķi veicināt izpratni par drošību internetā jaunāko digitālās dzīves dalībnieku – četrus līdz septiņus gadus vecu bērnu – vidū īsteno tehnoloģiju uzņēmums "Tet" un atbalsta Drošāka interneta centrs "Drossinternets.lv", Valsts izglītības satura centra ESF īstenotais projekts "Kompetenču pieeja mācību saturā" (Skola2030) un TV raidījums Māmiņu Klubs. Ar digitālajām ierīcēm raidījumā "Ričijs Rū un internets" atbalsta "Samsung".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!