Foto: Shutterstock

Vidēji mēnesī Valsts policija (VP) saņem ap 100 iesniegumu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar pirkšanu un pārdošanu. Pieredze rāda, ka lielā daļā gadījumu cietušie, atsaucoties uz interneta sludinājumiem, iegādājušies preci, bet tā nav piegādāta. Lai iepirktos droši internetā, VP aicina ņemt vērā vairākus tiešasaistes iepirkšanās noteikumus, piemēram, izpētīt internetā atsauksmes par konkrēto pārdevēju, iespēju robežās norēķināties par preci, kad tā piegādāta, pērkot no kāda zināma uzņēmuma, kā arī pārbaudīt, vai norādītie rekvizīti sakrīt ar uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Šomēnes vairākos iecirkņos visā Latvijā saņemti daudzi iesniegumi no iedzīvotājiem, kuri iekrituši, iespējamu viltus pārdošanas sludinājumu izveidotāju lamatās. Tā piemēram, VP Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknī tika saņemts iesniegums par to, ka 6. oktobrī sieviete no kādas citas sievietes pēc sociālā tīklā "Facebook" izvietota sludinājuma iegādājās manikīra frēzi 84 eiro vērtībā, kopā ar sūtīšanas izdevumiem. Sieviete joprojām nav saņēmusi ne iegādāto preci, ne arī samaksāto naudu, bet pārdevējas konts ir dzēsts.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknī notiek izmeklēšana saistībā ar gadījumu 13. oktobrī, kad sieviete, atsaucoties uz portālā "Andele Mandele" izvietotu sludinājumu, iegādājās mēteli 80 eiro vērtībā. Tika veikti divi pārskaitījumi (45 eiro un 35 eiro) uz pārdevējas bankas kontu. Pircēja joprojām nav saņēmusi ne iegādāto mēteli, ne arī samaksāto naudu, bet komunikācija ar pārdevēju pārtrūkusi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!