<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@wilstewart3'>Wil Stewart</a> /  <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
Alkohola lietošanas paradumi jauniešu vidū ir satraucošs temats, kuru ietekmē strauji mainīgā un nestabilā situācija mums apkārt. Kādi ir jaunākie dati, un kā tos skaidro psihoterapeits, par to vairāk turpmākajās rindās.

Vērtējot alkohola lietošanas izmaiņas pēdējā gada laikā, 31 procents aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem sniedza atbildi, ka pēdējā gada laikā viņi alkoholu ir sākuši lietot vairāk (apjoms ievērojami palielinājies – 14 procenti, nedaudz palielinājies – 17 procenti), bet starp tiem jauniešiem, kas lieto alkoholu, 39 procentiem ir palielinājies arī alkohola lietošanas biežums (alkoholu lieto ievērojami biežāk – 16 procenti, alkoholu lieto nedaudz biežāk – 23 procenti), tā secināts "BENU Aptiekas" Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.

Tikmēr 23 procenti jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem alkohola lietošanas apjoms nav mainījies, 26 procentiem tas ir samazinājies (apjoms ievērojami samazinājies – 20 procenti, nedaudz samazinājies – seši procenti), bet vēl 20 procenti respondentu šajā vecuma grupā alkoholu nelieto vispār. Attiecībā uz alkohola lietošanas biežumu – 31 procentam jauniešu tas nav mainījies, bet vēl 31 procentam alkohola lietošanas biežums pēdējā gada laikā ir samazinājies (alkoholu lieto ievērojami retāk – 23 procenti, alkoholu lieto nedaudz retāk – astoņi procenti).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!