Foto: Shutterstock
Ārsti – psihoterapeiti uzsver: vecāku vidū eksistē mīts, ka runājot ar bērnu, nepieciešams uzdot viņam jautājumus, tomēr daudz svarīgāk bez jautājuma "stāsti, kā tev gāja" izmantot citu taktiku jeb vedināt pašu atvasi stāstīt un dalīties ar emocijām.

Biedrības "Taureņa efekts" kampaņas "Vārdi sāpina! Klusums nogalina…" ietvaros gada laikā ārstu–psihoterapeitu konsultācijas kursu saņēmuši jau 12 bērni, kuri nejūtas emocionāli labi, tostarp, cieš no mobinga. Kampaņas mērķis ir sniegt profesionālas ārstu-psihoterapeitu konsultācijas, lai uzlabotu bērnu mentālo veselību. Tās ietvaros atbalstu saņem bērni no daudzbērnu ģimenēm, no nepilnām ģimenēm (audzina viens no vecākiem), kā arī adoptētiem vai aizbildniecībā esošiem bērniem. Konsultācijās piedalījušies arī vecāki, lai tādējādi saņemtu rekomendācijas kopējās situācijas uzlabošanai. Ārstu-psihoterapeitu secinājumi un ieteikumi.

Ziemeļeiropas Mentālās veselības centra izveidotāja, ārste-psihoterapeite, profesore Gunta Ancāne dalās ar atziņām, pie kurām nonākusi kopā ar ārsti–psihoterapeiti Sandru Vinniņu, kura ikdienā strādā ar kampaņā pieteiktajiem bērniem: "Pirmkārt, bērni savās ģimenēs jūtas emocionāli atstumti vai pamesti novārtā, bieži vien par maz sadzirdēti, kā arī viņu domas un vēlmes netiek respektētas. Otrkārt, ārsta kabinetā bērni mēdz paust to, ka "es to vēl nevienam neesmu stāstījis" vai arī "es jūtos labi, jo pirmo reizi manī kāds klausās" un tamlīdzīgi. Treškārt, jūtoties emocionāli labāk, arī vecāku un ģimenes kopējā pašsajūta uzlabojas, kas pozitīvi atsaucas uz brāļiem un māsām. Ceturtkārt, vairāki vecāki savu nespēju mīlēt bērnus kompensē ar bērnu daudzumu, tādējādi radot sava veida apburto loku, kas ietekmē citas atvases."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!