Šīs sudraba un zelta rotaslietas, kas atspoguļo dabas dažādību un skaistumu, ir kā miniatūri mākslas darbi. Unikāli un ierobežotā daudzumā, tie daiļo ilgu gadu garumā. Rotu mākslinieks Krists Zariņš prezentējis jaunāko aksesuāru kolekciju un padarījis to pieejamu apskatei un iegādei interneta tiešsaistes salonā "Hronika".
Kristu Zariņu iedvesmo dabas formas, kas ir ideālas savā vienkāršībā. Gliemežvāki, akmeņi ar fosilijām, jūraszāles un jūras apskaloti koki – dabas formas par un ap ūdeni ir Krista uzmanības centrā, ar šādiem un līdzīgiem artefaktiem ir pilnas viņa kabatas, somas un atvilktnes.
“Zīmēt man paticis vienmēr, kopš sevi atceros. Ar rotu veidošanu pirmo reizi iepazinos, kad man bija kādi 20 gadi – 1990. gadu sākumā, apstākļu sakritības rezultātā kļuvu par juveliera mācekli. Nelielā darbnīcā Āgenskalna puspagrabā apguvu rotu gatavošanas tehnisko pusi, tur iemācījos gan Nameja gredzenu uztaisīt, gan zelta ķēdes remontēt. Veikt vienveidīgus, tehniskus uzdevumus kļuva garlaicīgi, pāris gadus vēlāk sāku eksperimentēt un veidot jau pats savus rotu dizainus.
Daba man ir neizsmeļams iedvesmas avots. Kad esmu pie jūras, vienmēr ieraugu kādu glītu lietiņu. Tā rodas ideja, kas vēlāk pārvēršas rotā. Gliemežvāki, akmeņi, aļģes, fosilijas un zivju kauli, daba rada fantastiski skaistas formas, kas gluži vai gaida, lai kāds tās atklātu un parādītu pasaulei. Kad ieraugu kādu īpatnēju akmeni vai jaunu fosiliju, tās forma kādu laiku dzīvojas galvā. Dažreiz uzreiz saprotu, kādu rotu gribu radīt, dažreiz, ja doma nav tik skaidra, ņemu papīru un skicēju. Bet citreiz dārgakmens palīdz saprast, kādā rotā to vajag iestiprināt. Dabai ir tik daudz formu un to variāciju, ka ideju man nepietrūkst nekad. Drīzāk izaicinājums ir izvēlēties, kuru ideju realizēt šodien, un kuru atstāt uz kādu citu dienu,” stāsta mākslinieks.