Tomēr nevēlama grūtniecība aizvien vēl tiek uzskatīta par vieglprātību. Taču tie nav tikai atsevišķi gadījumi: katra ceturtā sieviete savā dzīvē izdara vienu abortu. Pat vislabākā kontracepcija neizslēdz nevēlamas grūtniecības iespēju. Jaunākā statistika liecina, ka 70 procenti visu grūtniecību iestājas par spīti kontracepcijai.
Ja sievietei iestājas nevēlama grūtniecība, viņai paliek sekojošās iespējas: dzemdēt bērnu un paturēt, atdot viņu adopcijai vai bērnu namā, vai arī viņa izvēlas pārtraukt grūtniecību.
Grūtniecības simptomi
Ja mēnešreizes kavējas, sievietei vajadzētu pēc iespējas ātrāk noskaidrot situāciju. Jāpievērš uzmanība - tādi simptomi kā krūšu jutīgums, miegainība, emocionāla labilitāte, bieža urinēšana, vaginālie izdalījumi, nelabums vai tumšāki krūšu galiņi var būt grūtniecības pazīmes. Tomēr neviena no šīm pazīmēm nav pilnīgi drošs pierādījums, jo to var izraisīt arī slimība vai stress. Arī uz mēnešreizēm nevar paļauties, jo dažām sievietēm arī grūtniecības laikā turpinās viegla asiņošana. Pilnīgi skaidrību ieviesīs tikai grūtniecības tests.
Urīna tests
Visbiežāk pielietotā metode ir urīna tests, kas nosaka grūtniecības hormonu horiongonodotropīnu (β-HCG) esamību. Ar šo testu grūtniecību var konstatēt jau pirmajā dienā pēc mēnešreižu aizkavēšanās. Šos testus var iegādāties aptiekās un sīkpreču veikalos, un tie ir ļoti droši. Rezultāts visbiežāk uzrādās piecu līdz 30 minūšu laikā.
Šādas urīna analīzes var veikt arī pie ārsta. Tikai ļoti retos gadījumos pozitīvs rezultāts (kas apstiprina aizdomas par grūtniecību) izrādās nepareizs. Negatīvs rezultāts turpretī var izrādīties nepareizs tikai ļoti agrīnā grūtniecības periodā. Tāpēc ieteicams pēc nedēļas veikt atkārtotu grūtniecības testu.
Asins analīzes
Sākot ar 4.-5. dienu no ieņemšanas brīža grūtniecību var uzrādīt asins analīzes, ko veic ārstniecības iestāžu laboratorijās.