Laimes un labsajūtas ceļojums: labāko Lietuvas SPA procedūru izlase
Tā kā arvien vairāk ceļotāju vēlas apvienot izklaidi ar relaksējošu atpūtu, labsajūtas un veselības uzlabošanas tūrisms pēdējos gados piedzīvo uzplaukumu. Arī Lietuva šajā ziņā nav izņēmums – ar savām stabilajām SPA tradīcijām tā lieliska zina, kā savus viesus relaksēt un uzlādēt ar jaunu enerģiju, jo procedūrās tiek izmantoti vietējie produkti un senas metodes, sniedzot patiesi autentisku atpūtas pieredzi.
Laimes un labsajūtas ceļojums: labāko Lietuvas SPA procedūru izlase
Tā kā arvien vairāk ceļotāju vēlas apvienot izklaidi ar relaksējošu atpūtu, labsajūtas un veselības uzlabošanas tūrisms pēdējos gados piedzīvo uzplaukumu. Arī Lietuva šajā ziņā nav izņēmums – ar savām stabilajām SPA tradīcijām tā lieliska zina, kā savus viesus relaksēt un uzlādēt ar jaunu enerģiju, jo procedūrās tiek izmantoti vietējie produkti un senas metodes, sniedzot patiesi autentisku atpūtas pieredzi.
Pirms brīvdienu plānošanas aicinām iepazīties ar aktuālo informāciju norādītajās vietnēs un atgādinām – objektu pieejamība var mainīties COVID-19 ierobežojumu dēļ.
Aromātiskas vannas

Vai esi jebkad izbaudījis piena vannu? Līdztekus tradicionālajiem vietējo SPA centru piedāvājumiem iespējams tikt arī pie mūsdienu Kleopatras receptes skaistuma un jaunības saglabāšanai – vannai ar savvaļas ogām un kazas pienu, kas efektīvi mitrina ādu un samazina nogurumu.

Savukārt lauku tūrisma sētā Lietuvas ziemeļos var izmēģināt piena, ārstniecības augu, apiņu vai alus vannu zem klajas debess. Alus procedūra sasilda un palutina ādu, pabarojot to ar minerālvielām, samazinot asinsspiedienu un raisot pozitīvas emocijas.
Foto: Eglės sanatorija
Ja ir jau noprovētas terapeitiskās dubļu vai minerālūdens vannas, ar ko slavenas viesmīlīgās kūrortpilsētas Druskininki, Birštona, Palanga un Neringa, tad laiks pienācis dzintara procedūrām, kas stiprina imūnsistēmu, uzlabo gremošanu un stimulē laimes hormonu izdalīšanos.

Vannošanās priekus Lietuva piedāvā izbaudīt arī kopā ar atvasēm – pieejamas plunčāšanās procedūras ar ābolu, zemeņu vai kumelīšu piedevām. Šāda vanna nomierinās pat visniķīgāko bērnu, gādājot pēc tam par saldu jo saldu miegu.
Foto: Atostogų parkas Palanga
Dzintara terapija

Baltijas dzintara terapeitiskais efekts izdaudzināts jau sen un ir arī zinātniski pierādīts, tāpēc to izmanto ne tikai rotu izgatavošanā, bet arī SPA procedūrās. Baltijas dzintars satur no 3 līdz 8% dzintarskābes, kas uzlabo vielmaiņas procesus, samazina iekaisumu, uzlabo asins cirkulāciju, samazina stresu un uzlādē ar enerģiju.

Pat galvaspilsētas Viļņas centrā iespējams tikt pie masāžas uz dzintara matrača ar dzintara eļļu, pērlītēm un tvaikiem. Savukārt citviet kaimiņzemē piedāvā procedūru ar dzintara putekļu skrubi, ietīšanu dzintara pulverī un medū, zilā dzintara terapiju rokām un pat dzintara aromterapiju.

Turklāt dzintaru iespējams arī nogaršot! Pēc relaksējošas dzintara masāžas var izbaudīt dzintara tējas ceremoniju, kuras laikā piedāvā arī nogaršot izsmalcinātu desertu – "Dzintara dārgakmeni", kas pagatavots no dzintara un medus.

Savukārt pavisam izsmalcināta un neparasta pieredze būs patentētais "Dzintara un minerālterapijas centrs" Viļņā ar dzintara apdarinātu interjeru vai lielākā dzintara sauna valstī netālu no Palangas, kuras izbūvē izmantotas trīs tonnas Baltijas dzintara, vai "Eglės sanatorija" ar dzintara infrasarkano saunu vai masāžu ar dzintara eļļu uz dzintara masāžas galda.
Foto: Eglės sanatorija
Saldētas bērzu slotas un piena kubiņi

Pirtis noteikti pelnījušas atsevišķu sadaļu Lietuvas veselības un labsajūtas procedūru sarakstā. Piedāvājumā ir gan klasiskas vērtības ar pēršanos, pīlingu, aromterapiju un tējas dzeršanu, gan arī kas neparastāks – skrubis no sāls un dzintara pulvera, māla maska, masāža ar medu un kaņepju eļļu, veldzēšanās ar saldētu sūkalu un gurķu kubiņiem vai ietīšanās saldi smaržojošā ar pienu piesūcinātā segā ziemā. Aukstajā gadalaikā dažviet piedāvā arī atminēties vasaras bērzu birzs smaržu un nopērties ar iepriekš sasaldētām bērzu slotām.

Un nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par vienu no lielākajām pirts prieku baudām – atvēsinošu peldi ezerā. Turklāt to piedāvā ne tikai lauku tūrisma viensētās vai mazos SPA centros, bet arī Ilzenbergas muižā. Tur līdz pat 25 cilvēku grupām pieejama atjaunota 19. gadsimta pirts, kas ir lielākā šāda veida pirts visā Baltijā.

Savukārt SPA centros pēc pirts procedūrām iespējams nopeldēties ne tikai parastā peldbaseinā, bet arī minerālūdens baseinā. Savukārt Palangā piedāvā izplunčāties Lietuvas kartes formas baseinā, kas piepildīts ar uzsildītu Baltijas jūras ūdeni.
Foto: D. Garbačauskienė
Dabas veltes mieram un miegam

Lietuvieši savu senseno mīlestību pret dabu un tās veltēm iedzīvinājuši arī savās SPA procedūrās, piedāvājot oriģinālas masāžas ar ozolzaru slotiņām, ķermeņa pīlinga procedūras ar ozola mizu, saberztiem lazdu riekstiem, smiltīm, kaņepēm, pīlādžiem, dzērveņu biezeni un magoņu sēklām. Piedāvājumā ir arīdzan ietīšana dadža, pieneņu vai smiltsērkšķu aplikācijās, pētersīļu, ceļmallapu, nātru vai ābolu maskas, griķu vai sāls terapijas, kā arī īpašas delfīnu, zirgu vai pat bišu terapijas.

Lietuvā iespējams apgūt arī dažus paņēmienus miega kvalitātes uzlabošanai. Piemēram, krioterapija, kas nostiprinās arī imūnsistēmu, samazinās trauksmi un saglabās jaunību. Bet, ja vēlies palidināties sapņu mākoņos, tad jādodas uz Traķiem, kur speciālā iekārtā iespējams izbaudīt dziļu relaksāciju un mieru. Tikai 20 minūtes šajā krāsu, gaismas un skaņu kombinācijā ir līdzvērtīgas divām stundām dziļa miega.

Savukārt jau nākamgad pavasarī Druskininkos durvis vērs pirmais Austrumeiropas miega SPA, kas piedāvās vairākas inovatīvas terapijas miega uzlabošanai, kā arī procedūras fiziskās, emocionālās un garīgās labsajūtas uzlabošanai.
Foto: Paulius Rakštikas
Pilnu sarakstu ar vietām, kur nodoties relaksējošai un atveseļojošai atpūtai, var atrast "Lithuania Travel" mājaslapā.