festivāls, vasara
Foto: Shutterstock
Iztēlojies lielisku koncertu siltā vasaras naktī, pikniku svaigā gaisā, brīvdabas tirdziņu vai sporta pasākumu, pozitīvas sajūtas un pieredze. Un tad... pasākums noslēdzas, apmeklētāji izklīst un mums paveras realitāte – tas, ko esam aiz sevis atstājuši. Ko redzam visbiežāk? Daudz plastmasas, izsmēķu, vienreiz lietojamo trauku, salmiņu un polietilēna maisiņu, pārtikas atkritumus, kas, protams, piesaista gan insektus, gan putnus, gan dzīvniekus. Tāpēc aizvien vairāk, biežāk un skaļāk tiek runāts par ilgtspējīgiem pasākumiem, kuru mērķis ir labi kopā pavadīts laiks un iespējami mazāka ietekme uz vidi.

Latvijā pilsētvides uzturētāja "Vizii Urban" pieredzē vidēji pēc publiskiem pasākumiem tiek savākts ap 10 līdz 20 tonnām atkritumu. To klāstā visbiežāk ir plastmasa, vienreiz lietojamie trauki, izsmēķi, pārtikas atkritumi.

Protams, mēs jau esam krietni progresējuši, piemēram, piedāvājot biļešu tirdzniecību tiešsaistē un pārbaudot tās digitāli, kas ietaupa daudz papīra. Ekrāni aizstāj dažādu plakātu un banneru druku. Tomēr, kā mēdz teikt, vēl ir "kur augt". Kādi ir ilgtspējīga pasākuma principi? Pieredzē un rekomendācijās dalās "Vizii Urban" valdies priekšsēdētājs Valdis Purvinskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!