MISC 2.0 - 23883
Foto: LETA
Latviešus var droši dēvēt par kapu tautu, jo smiltaines kopšanas tradīcija ir iesakņojusies tik spēcīgi, ka tā pat ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Atsevišķas mūsu kapsētas var uzskatīt pat par sava veida parkiem ar dažādiem košumkrūmiem, ziediem, kociņiem un pat gaismu dekoriem. Viss izklausās teju idilliski, ja vien nepavērtos cita realitāte – atkritumu kalni, kas, kapos pamesti, tur paliek vairākus gadu desmitus vai pat simtus.

"CleanR" nodrošina atkritumu apsaimniekošanu gandrīz 70 kapsētās. Pērn no kapsētām "CleanR" izveda aptuveni 32 tūkstošus kubikmetru atkritumu. Pieredze rāda, ka teju visur ir līdzīgas problēmas – atkritumi lielākoties netiek šķiroti, tāpēc visu, ko kapsētā izmet, nogādā atkritumu poligonā noglabāšanai.

Kaut arī Latvijā joprojām lielākais atkritumu radītājs ir mājsaimniecības un kapos tiek savākts aptuveni 1% atkritumu, pārvēršot šo procentu tonnās un iedomājoties, ka to visu apglabā poligonā, tas nebūt vairs nav maz. It sevišķi, ja pašlaik apglabājam aptuveni 50% atkritumu, bet jau 2035. gadā šis īpatsvars nedrīkstētu pārsniegt 10%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!