Grūtības pieņemt adekvātus lēmumus un trauksme. Atpazīsti informatīvo piesārņojumu
Foto: Shutterstock
Tehnoloģiskās iespējas, digitalizācija un internets sniedz ne mazums iespēju strādāt, izklaidēties, sazināties un organizēt sadzīvi krietni vien ērtāk, taču ne bez ēnas puses – tas ir arī galvenais iemesls informatīvajam piesārņojumam, ko ik uz soļa gan apzināti, gan neapzināti radām mēs paši.

Digitālie mediji, jo īpaši sociālie tīkli, ir padarījuši informācijas apriti tik operatīvu kā vēl nekad, nodrošinot iespēju komunicēt jebkurā laikā un jebkurā vietā. Tiesa, tam ir arī blaknes, – nepārtrauktā informācijas plūsma kļūst par apdullinošu troksni, kurā itin viegli apmaldīties un pazaudēt kritisko domāšanu.

Kā liecina sociālo mediju pārvaldības platformas "Hootsuite" ziņojums par globālajiem interneta lietošanas paradumiem "Digital 2022: Global Overview Report", tad pērn internetu lietojuši 4,9 miljardi planētas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 64 gadiem. Salīdzinājumam – 2012. gadā tie bija 2,1 miljardi. Vidējais laiks, ko viens cilvēks dienā pavadījis internetā, ir 6 stundas un 58 minūtes, sociālajiem medijiem veltot 2 stundas un 27 minūtes, bet ziņu medijiem – 2 stundas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!