Protams, protams, redzamas un sajūtamas pārmaiņas nenotiek vienas kafijas pakas dēļ un uzreiz, taču kopumā Zemes bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā strādā tieši "tauriņa spārnu" efekts – maza rīcība vienā pasaules malā rada lielas pārmaiņas citā.
Pasaulē pieaug iedzīvotāju skaits, cilvēku ienākumi attīstītajās valstīs palielinās un tas prasa ražot arvien vairāk pārtikas, kas savukārt atstāj negatīvu ietekmi uz dabas resursiem un daudzveidību, kā arī veicina klimata pārmaiņas.
"Lidl" ir viens no Eiropas lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības tīkliem. Mēs "Lidl" apzināmies pārtikas ražošanas un tirdzniecības ķēdes ietekmi uz vidi un bioloģisko daudzveidību – sākot no kafijas pupiņu ieguves Latīņamerikā un beidzot ar rīsu audzēšanu Āzijā. Liels pārtikas tirgotājs iepērk milzīgu daudzumu pārtikas, kas ir ražota visos pasaules reģionos. "Lidl" atbildība ir veicināt tādu pārtikas ražošanu un audzēšanu, kas atbildīgi izturas pret dabas resursiem un nesamazina to pieejamību nākamajām paaudzēm.
Ja uzņēmums saprot šīs likumsakarības, tas neizbēgami nonāk līdz atbildīgai rīcībai pret dabu un cilvēkiem. Globālā līmenī atbildību pret dabu un ilgtspējīgu resursu izmantošanu apliecina tādi marķējumi uz produktiem kā "Rainforest Alliance", starptautiskā godīgas tirdzniecības sertifikācijas zīme "Fairtrade", MSC un ASC marķējumi jūras produktiem u.c.
Vairākās Eiropas valstīs "Lidl" jau ir sācis pilotprojektu, kas paredz, ka pārredzamā nākotnē "Lidl" veikalu plauktos varēs nonākt tikai tādu ražotāju produkti, kas ir saņēmuši labas lauksaimniecības prakses sertifikātu "Global G.A.P." ar tā papildus moduli "Biodiversity Add-on".
Latvijā dominē viedoklis, ka esam ārkārtīgi zaļa valsts un bioloģiskās daudzveidības mazināšanās problēma uz mums neattiecas. Taču tas, ka Latvija izskatās zaļa no augšas, nenozīmē reālu dabas daudzveidību. Nesen publiskotie dabas skaitīšanas rezultāti liecina, ka mazāk kā 100 gadu laikā esam zaudējuši 97% dabisko zālāju platības. Sarakstu varētu turpināt.