skola, mācības, skolēns, matemātika
Foto: Shutterstock
Lai mazinātu bērnu atstumtību un savstarpēju neiecietību skolās, valdības un eksperti meklē kompleksus ilgtermiņa risinājumus un izstrādā dažādas programmas. Taču dažkārt situācijas uzlabošanai var noderēt arī pavisam vienkārši risinājumi – piemēram, īpašs soliņš skolas pagalmā.

Lai veicinātu empātiju un pozitīvu mijiedarbību starp vienaudžiem, dažādās pasaules skolās arvien biežāk tiek ieviesti t.s. "Drauga soliņi". Idejas būtība ir vienkārša – skolas pagalmā redzamā vietā tiek novietots īpaši marķēts soliņš, uz kura stundu starpbrīžos var apsēsties ikviens, kurš jūtas vientuļš vai noskumis. Pārējie skolēni šādā situācijā tiek mudināti iesaistīt "vientuļnieku" spēlēs vai vienkārši aprunāties.

Līdztekus viena vai vairāku soliņu uzstādīšanai skolas skaidro skolēniem, vecākiem un personālam, kā rīkoties un palīdzēt uz "Drauga soliņa" sēdošajam bērnam. Tā kā atstumtiem un no vardarbības cietušiem bērniem bieži vien ir grūtības lūgt palīdzību, apsēšanās uz soliņa kalpo par skaidru signālu "Jūtos vientuļš" bez nepieciešamības kādam kaut ko lūgt vai paskaidrot. Šāds risinājums paver iespēju bērniem veidot savstarpēju atbalsta tīklu un izveidot jaunas draudzības ar līdz šim nepazīstamiem bērniem, kuri jutušies līdzīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!