Anglijas futbolu satricinājušajā pedofilijas skandālā atklājas arvien šokējošāki fakti
Foto: AP/Scanpix
Anglijas futbolu satricinājušajā pedofilijas skandālā atklājas arvien šokējošāki fakti, kas liecina par šī sērgas savulaik plašo izplatību futbola dzimtenē, vēsta britu mediji.

Pirms trīs nedēļām bijušais futbolists Endijs Vudvords nāca klajā ar paziņojumu, ka bērnībā viņš, trenējoties "Crewe" jauniešu komandā, kļuvis par seksuālas varmācības upuri. Vudvords vainoja, ka viņu seksuāli izmantojis viens no kluba treneriem Berijs Benels (titulbildē).

Vudvorda atklātība izraisīja sniega lavīnas efektu un nākamajās dienās ar līdzīgām atklāsmēm nāca klajā vēl virkne bijušo futbolistu. Apkopojot viņu sniegto informāciju un faktus, rezultāti bija šokējoši, jo par pedofilu upuriem pagājušā gadsimta 70. un 80. gados varētu būt kļuvuši aptuveni 350 bijušie futbolisti.

Medijiem turpinot izmeklēšanu, atklājās, ka seksuāla vardarbība pret bērniem notikusi vismaz 55 Anglijas futbola klubos.

Lai izmeklētu šos kriminālnoziegumus, tika izveidota izmeklēšanas grupa no 18 policistiem, un savu izmeklēšanu sāka arī Anglijas Futbola asociācija (FA).

Tagad noskaidrojies, ka vairāki klubi, tostarp arī šī brīža premjerlīgas līdere Londonas "Chelsea", maksājuši pedofilu upuriem, lai viņi par notikušo klusētu.

"Chlesea" savulaik noslēdza klusēšanas līgumu ar Geriju Džonsonu, kurš savulaik trenējās šī kluba jaunatnes akadēmijā. Viņu seksuāli izmantojis tā laika "Chelsea" skautu daļas vadītājs Edijs Hīts, kurš šobrīd jau ir miris. Džonsons vēlāk aizkļuva arī līdz "Chelsea" galvenajai komandai, kuru pārstāvēja no 1979. līdz 1981. gadam. Jau pēc karjeras beigām Londonas klubs samaksāja futbolistam 50 000 sterliņu mārciņu "sāpju naudu", pretī pieprasot klusēšanu. Tiesa, pirms divām nedēļām "Chelsea" paši nāca klajā ar paziņojumu, ka atvainojas Džonsonam un anulē iepriekš noslēgto vienošanos, ļaujot viņam atklāti stāstīt par bērnībā pieredzēto.

Pirmdien vairāki pedofilu upuri apvienojās kopējā grupā "Offside Trust", uzsākot cīņu pret saviem pāridarītājiem. Šīs grupas advokāts Edvards Smethērsts otrdien norādīja, ka Džonsona un "Chelsea" gadījums nav vienīgais, jo arī citos klubos upuriem maksāt par klusēšanu, tā cenšoties izvairīties no skandāliem.

Savukārt bijušais FA viceprezidents Deivids Deins, kurš pagājušajā gadsimtā strādāja Londonas "Arsenal" komandā, otrdien, uzstājoties futbola konferencē Āzijā, norādīja, ka pedofilijas problēma savulaik pastāvējusi ne tikai Anglijas futbolā, bet arī daudzviet citur pasaulē.

"Domāju, ka tās nav beigas šim skandālam, jo klajā nāks vēl daudzas šokējošas lietas un tās skars ne tikai Anglijas, bet arī citu valstu futbolu," sacīja Deins.

Zīmīgi, ka šobrīd lielākā daļa no pedofilijas skandālā apsūdzētajiem jau ir miruši. Piemēram, "Queens Park Rangers" komandā par vadošo skautu savulaik strādājis Kriss Gīlers, kurš arī tiek minēts kā pedofils, taču viņš nomira pirms 12 gadiem, tomēr vairāki no upuru minētajiem varmākām joprojām ir dzīvi un daži joprojām strādā futbolā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!