IZM vērtēs sekas un riskus bez prezidenta palikušajā Futbola federācijā
Foto: LETA

Pēc ceturtdien ārkārtas kongresā pieņemtā lēmuma atstādināt Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu Kasparu Gorkšu organizācijas finansiāli saimnieciskā darbība ir paralizēta un iestājies varas vakuums, aģentūrai LETA pauda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

LFF Statūti nosaka, ka valde ir izpildinstitūcija ar tiesībām juridiski pārstāvēt federāciju un parakstīt finanšu dokumentus, uzsvēra Severs. Ņemot vērā, ka LFF izpildinstitūcijā vairs nav nedz ģenerālsekretāra, nedz prezidenta, tad finansiāli LFF saimnieciskā darbība ir paralizēta un ir iestājies varas vakuums, secināja IZM pārstāvis.

Viņš uzsvēra, ka Gorkšs vairs nav tiesīgs parakstīt nevienu uz āru vērstu dokumentu. Ja nav persona ar pārstāvniecības tiesībām, tad pastāv jautājums, kurš vada un pārzina LFF, sacīja Severs, piebilstot, ka tas ir vissatraucošākais.

"Jebkurā biedrībā, arī sporta biedrībā, biedri ir noteicošie. IZM respektē Latvijas Futbola federācijas vairākuma viedokli," sacīja departamenta direktors, tomēr atzīstot, ka ministrija izvērtēs, kādas sekas un riski rodas no fakta, kad LFF vairs nav nevienas atbildīgās personas.

Severs skaidroja, ka LFF valde arī organizē grāmatvedības uzskaiti, līdz ar to esošajā situācijā nav, kas to dara. "Algas būs jāmaksā, bet paraksta tiesības vairs nevienam nav," viņš skaidroja.

Tāpat IZM pārstāvis atgādināja, ka pēc kāda laika sporta spēļu federācijām būs jāiesniedz gada atskaites, kā arī līdz 1.decembrim nepieciešams iesniegt valsts finansējuma pieprasījumu nākamajam gadam, ko var izdarīt tikai persona, kurai ir pārstāvības tiesības un kura ir reģistrēta uzņēmumu reģistrā.

Viņš arī uzsvēra, ka LFF pašai jātiek galā ar savu darbību, tai skaitā federācijas biedriem, paužot pārliecību, ja tiek atbrīvots vienīgais tajā brīdī palikušais izpildinstitūcijas loceklis, tad ar sekām iniciatori ir rēķinājušies.

Ārkārtas kongresā esot izskanējis, ka pirmdien, 21.oktobrī, notiks ārkārtas valdes sēde, kurā kopā sanāks pārvaldes institūcijas, lai vērtētu, kā rīkoties un kādas ir LFF juridiskās iespējas. Severs norādīja, ka sekos līdzi tam, kā situācija attīstās.

Tikmēr Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters aģentūrai LETA sacīja, ka komiteja šajā procesā nevar iejaukties, jo tai nav nekādas ietekmes par to, ko LFF kongresā ir lēmuši.

Ceturtdien LFF ārkārtas kongresā biedri nolēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Gorkšu. Par viņa atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts pērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu. Pēc LFF statūtiem, nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 2020.gadā, līdz ar to līdz aprīlim organizācija, visticamāk, strādās bez prezidenta.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!