Portugāles, Slovākijas un Islandes vīriešu futbola izlases pirmdien svinēja uzvaru 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos.

Portugāle savā laukumā ar 9:0 (4:0) sagrāva Luksemburgu, tiekot pie savas lielākās uzvaras vēsturē, bet Slovākija ar 3:0 (3:0) - Lihtenšteinu.

Portugāļiem pa diviem vārtiem guva Gonsalu Inasiu, Gonsalu Ramoss un Diogu Žota, pa vieniem - Rikardu Orta, Brunu Fernandešs un Žuāns Fēlikss.

Slovākijas izlasē ar gūtiem vārtiem izcēlās Dāvids Hancko, Ondrejs Duda un Roberts Maks.

Vēl Islande mājās ar 1:0 (0:0) pieveica Bosniju un Hercegovinu.

Vārtus mača kompensācijas laika pirmajā minūtē guva 76.minūtē laukumā uz maiņu nākušais Alfreds Finnbogasons.

J grupā pēc sešām spēļu kārtām 18 punkti ir Portugālei un vieta finālturnīrā jau nodrošināta, 13 - Slovākijai, desmit - Luksemburgai, pa sešiem punktiem - Bosnijai un Hercegovinai un Islandei, bet bez punktiem ir Lihtenšteina.

Pirmdien D grupā Armēnija savā laukumā ar 0:1 zaudēja Horvātijai, bet Latvijas izlase Rīgā ar 0:2 - Velsai.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!