Aleksanders Čeferins
Foto: LETA

Eiropas futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Aleksandrs Čeferins vēlas mainīt paša izdomāto un apstiprināto likumu, lai saglabātu savu amatu līdz 2031.gadam, ziņo BBC.

Čeferins tika ievēlēts par UEFA prezidentu 2016.gadā, aizstājot Mišelu Platinī, un viena no viņa ieviestajām reformām bija trīs termiņu ierobežojums visām izpildvarām, respektīvi, prezidentu var pārvēlēt tikai divas reizes. Tādējādi UEFA radīja priekšstatu par vēl lielāku atklātību un demokrātiju šajā organizācijā.

Pašlaik ir paredzēts, ka Čeferinam šī ierobežojuma dēļ 2027. gadā ir jāatkāpjas no amata, taču slovēņa atbalstītāji strādā pie plāna, kā veikt grozījumus. Ja viņiem tas izdosies, Čeferins, kuram šogad nebija neviena sāncenša cīņā par UEFA prezidenta krēslu un tāpēc tika pārvēlēts, varētu kandidēt atkal 2027. gada vēlēšanās.

Bijušais Anglijas premjerlīgas kluba "Manchester United" izpilddirektors un UEFA izpildkomitejas loceklis Deivids Gils gan ir kļuvis par opozīcijas līderi šīm ierobežojuma izmaiņām.

Čeferins pārņēma UEFA vadību brīdī, kad Platinī termiņš bija tikai pusē. Tieši šo niansi tagad cenšas izmantot Čeferina atbalstītāji un ar grozījumiem panākt, ka trīs termiņu ierobežojums neattiektos uz tiem, kuri ir ievēlēti amatos pirms 2017. gada.

Šis jautājums tika pārrunāts izpildkomitejas sēdē pagājušajā nedēļā, kad varēja noprast, ka Gils ir opozīcijā šim plānam, uzskatot, ka tas nav demokrātisks. Turklāt "Manchester United" bijušais boss nebija vienīgais, jo līdzīgās domās bija arī citi sanāksmes dalībnieki. Tomēr prognozējams, ka Čeferina milzīgais Austrumeiropas atbalsts spēs viņam palīdzēt īstenot savu pretrunīgo plānu.

Lai mainītu UEFA statūtus, priekšlikums ir jāiesniedz UEFA kongresā Parīzē 8. februārī. Kongresā ierosinājuma tam būs nepieciešams vismaz divu trešdaļu jeb 37 no 55 organizācijas biedru atbalsts, lai grozītu attiecīgos statūtus.

UEFA gan oficiālais paziņojums ir izvairīgs un nekas konkrēti tajā netiek pateikts. "Juridiskā Komisija ierosināja vairākas izmaiņas statūtos, kas precizē dažus spēkā esošos noteikumus, lai nodrošinātu, ka neviens no tiem nav piemērojams ar atpakaļejošu spēku – saskaņā ar tiesību pamatprincipu. Gan pārvaldības komiteja, gan izpildkomiteja apstiprināja izmaiņas, kuras tagad skatīs kongresā februārī."


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!