"VEF Rīga" sestdien Jelgavā "Optibet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē pieveica "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" komandu.

"VEF Rīga" svinēja uzvaru ar 74:71 (20:24, 19:13, 15:13, 20:21).

Rīgas komandā 15 punktus un septiņas izprovocētas piezīmes sakrāja Isufs Sanons, bet 14 punktus un septiņas atlēkušās bumbas - Māris Gulbis.

Viesiem 18 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Masons Bursjē, bet 15 punktus un 11 atlēkušās bumbas - Džeilens Henrijs.

Pirmajā puslaikā pārsvarā vadībā bija Tartu basketbolisti, pēc Henrija divpunktu metiena 17. minūtē panākot desmit punktu pārsvaru - 37:27, taču nākamos 12 punktus spēlē guva "vefieši".

Viesi pēdējoreiz vadībā 43:41 bija trešās ceturtdaļas sākumā, bet "VEF Rīga" lielāko pārsvaru sasniedza 65 sekundes pirms mača beigām, pēc Pētera Piņņa divpunktu metiena panākot 72:61.

"Vefieši" pēc neveiksmes sezonas pirmajā spēlē, ar 88:91 piekāpjoties "Rīgas zeļļiem", nākamajās trīs cīņās guva uzvaras - ar 84:63 pār Tallinas "Kalev"/"Cramo", ar 68:61 pār "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un ar 89:52 pār "Viimsi".

Savukārt Igaunijas komandai tā LIBL bija pirmā spēle šosezon. Otrdien Tartu basketbolisti oficiālo cīņu sezonu atklāja ar zaudējumu viesos Spišska Nova Vesas "Rytieri" vienībai no Slovākijas Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē.

"Ogres" komanda sestdien Keilā LIBL spēlē izcīnīja uzvaru. "Ogres" basketbolisti viesos ar rezultātu 96:83 (18:21, 35:17, 16:19, 27:26) pārspēja "Keila" komandu.

"Latvijas Universitāte" (LU) izbraukumā ar 53:77 zaudēja "Parnu Sadam". Arī "Liepāja" sestdien Tallinā piedzīvoja zaudējumu. "Liepāja" izbraukumā ar 97:100 (27:28, 17:25, 31:23, 22:24) zaudēja Tallinas "TalTech"/"Alexela".

Šosezon līgā nespēlē turnīra čempione Ukrainas komanda Slobožanskas "Prometey", kas vasarā pārtrauca darbību.

LIBL šosezon pārstāv Latvijas komandas "Latvijas Universitāte", "Liepāja", "Ogre", "Rīgas zeļļi", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Ventspils" un "VEF Rīga", bet Igauniju - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Keila", Keilas "Coolbet", "Parnu Sadam", Tallinas "TalTech"/"Alexela", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", Raplas "Utilitas" un "Viimsi".

Pamatturnīrā komandas izspēlē divus apļus, pēc tam astoņas labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā, cīnoties par vietu finālčetriniekā.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019. gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils".

Pagājušajā sezonā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.