Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 33 pretinieka metienus un veicināja Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē. Savukārt zaudējumus piedzīvoja Zemgus Girgensona un Uvja Balinska pārstāvētās komandas.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 7:3 (3:1, 4:0, 0:2) pārspēja Čikāgas "Blackhawks".

Merzļikins laukumā devās savā 14. spēlē šajā sezonā, un viņš atvairīja 33 no 36 pretinieku metieniem.

Latvietis šajā sezonā atvairījis 89,9 % pretinieku metienu un ielaidis 3,28 vārtus, palīdzot komandai izcīnīt četras uzvaras.

"Blue" Jackets" labā divus vārtus guva Būns Dženers, bet pa vieniem vārtiem guva Ēriks Gudbransons, Kouls Silindžers, Dmitrijs Voronkovs, Kirils Marčenko un Patriks Laine. Savukārt "Blackhawks" rindās vārtus guva Konors Bedārds, Džeisons Dikinsons un Rīss Džonsons.

Kolumbusas komanda spēli iesāka ar trīs gūtiem vārtiem pēc kārtas, bet Bedārds vienus vārtus "Blackhawks" vienībai atspēlēja. Spēles turpinājumā "Blue Jackets" turpināja būt precīzi uzbrukumā un līdz otrās trešdaļas beigām panāca rezultātu 7:1, tomēr spēles galotnē Čikāgas hokejistiem izdevās divus vārtus atspēlēt.

Šīs sezona NHL drafta pirmais numurs Bedārds sezonas 17 spēlēs izcēlies ar desmit vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, apliecinot savu meistarību jau no pirmajiem mačiem.

Citā spēlē Zemgus Girgensons pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda izbraukumā ar rezultātu 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:1) pagarinājumā zaudēja Vašingtonas "Capitals" vienībai.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 14:07 minūtes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

"Sabres" hokejisti šajā mačā izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, kad 11. un 17. minūtē precīzus metienus izdarīja Džons-Džeisons Peterka un Zaks Bensons. Aleksandrs Andrejevs drīz vien vienu vārtus atspēlēja "Capitals" vienībai, bet otrās trešdaļas vidusdaļā Tīdžejs O'Šī rezultātu izlīdzināja.

Dilans Kozenss 37 minūtē vairākumā atguva "Sabres" vadību, taču tad trešajā trešdaļā Toms Vilsons izlīdzināja rezultātu, precīzi metot spēles priekšpēdējā minūtē. Dilans Stroms savai komandai izrāva uzvaru astoņas sekundes pirms pagarinājumā beigām.

Citā mačā Teodors Bļugers un Vankūveras "Canucks" izbraukumā ar rezultātu 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) zaudēja Kolorādo "Avalanche".

Bļugers nospēlēja 14:31 minūti, no kurām minūti spēlēja mazākumā un 1:19 minūtes pavadīja vairākumā. Viņš izdarīja divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, uzvarēja piecos no 13 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tuvojoties pirmās trešdaļas izskaņai "Canucks" izvirzīja vadībā Nilss Hoglanders, uz ko "Avalanche" atbildēja ar diviem precīziem metieniem. Vispirms vairākumā izcēlās Valērijs Ņičuškins, bet pēc tam Vankūveras komandas vārtos ripu raidīja Žonatans Druēns.

Otrā perioda vidū neizšķirtu panāca Džonatans Taners Millers, kamēr noslēdzošajā trešdaļā Kolorādo komandas labā vārtus guva Railijs Tufte, Kails Makars un Miko Rantanens, kurš raidīja ripu jau tukšos "Canucks" vārtos.

Uvis Balinskis trešdien Floridas "Panthers" komandas mačā, kurā viņa pārstāvētā komanda ar rezultātu 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) zaudēja Bostonas "Bruins" komandai.

"Panthers" komandā vienīgos vārtus guva Antons Lundels, bet "Bruins" rindās vārtus guva Čārlijs Koils, Džons Bīčers un Džeiks Debrusks.

"Panthers" ar 25 punktiem 19 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, "Sabres" ar 18 punktiem 19 spēlēs atrodama 11. pozīcijā, savukārt "Blue Jackets" ar 14 punktiem 20 spēlēs ierindojas 16. vietā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!