Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien kļuva par galveno varoni Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kurā Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas.

"Blue Jackets" viesos ar 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) apspēlēja Ņūdžersijas "Devils" komandu, sagādājot tai trešo zaudējumu pēc kārtas.

Merzļikins šajā divcīņā atvairīja 40 no 41 metiena jeb 97,4% metienu un tika nosaukts par spēles pirmo zvaigzni.

Vienīgo reizi Merzļikins kapitulēja 14. minūtē pēc tam, kad "Blue Jackets" kļūdījās savā zonā un pazaudēja ripu. Brīvi uz vārtiem izskrēja zviedrs Aleksandrs Holcs, kurš ar jaudīgu metienu pārspēja latviešu ripu ķērāju.

Tobrīd rezultāts kļuva 1:1, bet uzvaras vārtus jau 37 sekundes pirms pirmā perioda beigām guva "Blue Jackets" hokejists Ēriks Robinsons, kurš varēja aizskriet vienatnē uz vārtiem. Otrā un trešā perioda laikā viesu vārti tika pamatīgi nomētāti, bet Merzļikins palika nepārspēts.

"Blue Jackets" ar 16 punktiem 21 spēlē gan joprojām ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē.