Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien aizvadīja savu šīs sezonas pirmo "sauso" spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionātā un sekmēja viņa Kolumbusas "Blue Jackets" panākumu izbraukumā ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pār Sentluisas "Blues".

Merzļikins atvairīja 21 pretinieku metienu un beidzot šajā sezonā aizvadīja "sauso" spēli. Viņš ar savu sniegumu tika atzīts par spēles spožāko zvaigzni.

Iepriekš viņš nevienus vārtus neielaida 2022. gada janvārī. Kopumā latvietis savus vārtus "uz nulles" NHL mačos nosargājis 10 reizes.

"Blue Jackets" vēsturē tikai pieci vārtsargi spējuši aizvadīt vismaz 10 sausās spēles. Sergejs Bobrovskis Kolumbusas komandā nepārspēts bija 33 spēlēs, Stīvs Meisons – 19, Marks Deniss – 12, bet Paskāls Leklērs un Merzļikins – 10.

Kolumbusas komandas labā mačā pret "Blues" vienīgos vārtus guva Dmitrijs Voronkovs, kurš bija precīzs trešās ceturtdaļas piektajā minūtē. Viņa precīzais metiens un Merzļikina sniegums palīdzēja pārtraukt "Blues" piecu uzvaru sēriju.

"Blues" vārtos Džordans Binningtons atvairīja 21 no 22 metieniem, un viņš kļuva par spēles trešo spožāko zvaigzni.

"Blue Jackets" ar 40 punktiem 46 spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē.