Fоtо: AP/Scanpix/LETA

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis naktī uz pirmdienu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) guva savu trešo "triple-double" pēc kārtas, kamēr Bostonas "Celtics" turpina krāt uzvaras, bet citā cīņā Dāvis Bertāns iemeta 12 punktus savam bijušajam klubam.

NBA regulārās sezonas čempione "Celtics" savā laukumā ar 124:107 (30:24, 33:32, 30:29, 31:22) pieveica Portlendas "Trail Blazers", izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas. Bostonas klubam savā laukumā šobrīd ir 13 panākumu sērija, turklāt komanda nodrošinājusi sava laukuma priekšrocības visu "play-off" laiku.

Porziņģis laukumā pavadīja 27:18 minūtes, kuru laikā guva 12 punktus, jo grozā lidoja divi (2/4) divpunktu metieni, viens (1/3) trīspunktnieks un pieci (5/8) "sodiņi". Tāpat latvieša kontā 10 atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertas bumbas, pieci bloķēti metieni, divas kļūdas, viena piezīme un +/- rādītājs +4.

Latviešu basketbolists šajā mačā teicami darbojās aizsardzībā, ar efektīgiem blokiem vairākkārt neļaujot viesiem no Portlendas iekarot grozu.

"Celtics" šo spēli aizvadīja bez sava līdera Džeisona Teituma, bet rezultatīvākais uzvarētājiem ar 26 punktiem bija Džeilens Brauns, kurš šajā cīņā sasniedza 10 000 gūto punktu robežu. Vēl Peitons Pričards atzīmējās ar 20 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr "Trail Blazers" vienībā no rezervistu soliņā nākušais Delano Bentons izcēlās ar 28 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kamēr Deandrē Eitonam 22 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

Vēl noslēdzošās ceturtdaļas laikā "Celtics" bija vadībā tikai ar astoņu punktu pārsvaru, taču tad tālmetienus realizēja Sems Hauzers un Ksavjers Tilmens, kas mājiniekiem palīdzēja veikt 12:0 izrāvienu un iegūt teju 20 punktu pārsvaru četras minūtes līdz beigām.

Citā svētdienas mačā Dāvis Bertāns iemeta 12 punktus, bet Šarlotas "Hornets" savu skatītāju priekšā ar 118:121 (29:31, 26:34, 30:21, 33:35) piekāpās Oklahomasitijas "Thunder", kurā latvietis neveiksmīgi sāka šo sezonu.

Bertāns nospēlēja 24:06 minūtes un mērķī raidīja četru (4/9) tālmetieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra divas piespēles, bloķēja vienu metienu, divreiz kļūdījās, nopelnīja vienu piezīmi un +/- rādītāju +10.

Šarlotas komandā 19 punktus guva Grants Viljamss, bet serbam Vasiljem Micičam 17 punkti un 10 rezultatīvas piespēles. Savukārt "Thunder" uzvaru ar 26 punktiem sekmēja Ārons Viginss, kamēr "triple-double" Džosam Gidijam - 20 punktu, 13 atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles.

"Celtics" ar 62 uzvarām 78 spēlēs ieņem pārliecinošu pirmo vietu Austrumu konferencē un visā līgā, kamēr "Hornets" ar 19 panākumiem austrumos ir 13. pozīcijā un pēc četriem mačiem noslēgs savu sezonu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !