Fоtо: AP/Scanpix/LETA

Bostonas "Celtics", nespēlējot latviešu zvaigznei Kristapam Porziņģim, naktī uz ceturtdienu izcīnīja trešo uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā un nonāca vairs tikai viena panākuma attālumā no čempiontitula.

Finālsērijas trešajā spēlē regulārās sezonas labākā komanda "Celtics" izbraukumā ar 106:99 (30:31, 20:20, 35:19, 21:29) pārspēja Dalasas "Mavericks", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0. Potenciāli fināla noslēdzošais mačs varētu būt naktī uz sestdienu turpat Dalasā.

Porziņģis šajā mačā nepiedalījās – šādu lēmumu kolektīva pieņēma "Celtics" medicīniskais un treneru personāls. Latvijas basketbolists iedzīvojies retā savainojumā – kreisās kājas mediālās platās saites plīsums, kas izraisījis mugurējā tibiālā muskuļa cīpslas dislokāciju. Nevar gan izslēgt latvieša atgriešanos laukumā nākamajā spēlē.

Aizvadītajā naktī "Celtics" uzvaru ar 31 punktu sekmēja Džeisons Teitums, bet par vienu punktu mazāk iemeta Džeilens Brauns. Savukārt Deriks Vaits atzīmējās ar 16 gūtiem punktiem. Tikmēr "Mavericks" komandā spožs beidzot bija pieredzējušais Kairijs Ērvings, kuram 35 punkti, bet Luka Dončičs pievienoja 27 punktus. Slovēnim piezīmju normas dēļ spēle gan beidzās priekšlaicīgi.

Savu skatītāju atbalstīti, spēli veiksmīgāk iesāka "Mavericks", kas pirmajā ceturtdaļā iekrāja pat 13 punktu vadību (22:9), tomēr "Celtics" no šāda trieciena atguvās, un pirmais ceturksnis noslēdzās tikai ar mājinieku viena punkta vadību (31:30). Bostona pakāpeniski pārņēma spēles grožus un otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs pirmo reizi izvirzījās vadībā. Pirmā puslaika turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, bet lūzuma punkts pienāca trešajā ceturksnī, ko "Celtics" ar kustīgu komandas basketbolu noslēdza jau ar 15 punktu vadību (85:70).

Ceturtajā ceturtdaļā "Celtics" pārsvars sasniedza jau 21 punktu (91:70), un šķita – uzvara ir kabatā. Tomēr Dalasa parūpējās par intrigas atjaunošanu, jo mājinieki veica 20:2 izrāvienu, pietuvojoties līdz 92:93. Tiesa, noslēdzošo soli neizdevās veikt, turklāt četras minūtes līdz beigām sesto piezīmi nopelnīja Dončičs. Noslēgumā Bostona nosargāja uzvaru.

Portāls "Delfi" piedāvāja trešās finālspēles teksta tiešraidi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !