Šī spēle bija ļoti svarīga, jo tās rezultāts, visticamāk, nāks līdzi arī kvalifikācijas otrās kārtas turnīrā. Latvija ielaida pirmos deviņus punktus un turpinājumā tā arī nespēja pārņemt iniciatīvu, turklāt pēdējās minūtēs Ukraina panāca lielāko pārsvaru mačā.
Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 24 punktiem bija piecus tālmetienus trāpījušais Jānis Blūms, kamēr 17 punktus guva Mārtiņš Meiers.
Tikmēr Ukrainas rindās ar 22 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Vjačeslavs Kravcovs. Savukārt 20 punktus guva naturalizētais Pū Džeters.
Latvijas izlases sākumsastāvā tika iekļauts jaunais Rodions Kurucs, tomēr spēles ievadā pie rezultāta 0:7 viņš jau tika nomainīts, turpinājumā uz parketa vairs neatgriežoties. Kopā Ukraina guva pirmos deviņus punktus, Latvijai savu rēķinu atklājot vien ceturtajā minūtē, kad pēc Blūma piespēles no groza apakšas izcēlās Meiers. Pirmajās septiņās minūtēs Latvijas izlase bija guvusi tikai septiņus punktus, bet ukraiņu pārsvars tobrīd jau sasniedza desmit punktus. Savukārt pēc ceturtdaļas Latvija bija iedzinējos ar 13:24. Astoņus no Latvijas punktiem sameta divus tālmetienus realizējušais Blūms.
Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlases rindās pa tālmetienam trāpīja Ingus Jakovičs un Blūms, nedaudz samazinot deficītu, tomēr lielāku izrāvienu mājiniekiem veikt neizdevās. Puslaika beigu daļā Blūms realizēja vēl vienu tālmetienu un tobrīd bija guvis vairāk nekā pusi izlases punktu. Savukārt pēc pirmajām 20 minūtēm Latvija bija iedzinējos ar 30:40.
Arī trešajā ceturtdaļā mača liktenis strauji nemainījās. Šis spēles nogrieznis bija soda metieniem bagāts, Latvijai joprojām esot iedzinējos ar 52:59. Arī ceturtā ceturtdaļa sākās ar tādu pat scenāriju, tomēr pēdējās piecās minūtēs Latvija salūza. Vēl perioda vidū mājinieki bija iedzinējos vien ar 59:67, bet noslēdzošajā minūtē pretinieku pārsvars sasniedza pat 19 punktus. Tiesa, pēdējos divos uzbrukumos Latvijai piecus punktus izdevās atgūt.
Otrajā puslaikā tuvāk par sešiem punktiem Latvija netika, līdz šādam deficītam pietuvojoties pēc Blūma tālmetiena trešajā ceturtdaļā (47:53).
Turpinājumā pirmdien Latvija savā laukumā uzņems arī Turciju.
Tikmēr citā grupas spēlē Zviedrija piektdien savā laukumā ar 59:58 (15:13, 14:16, 21:10, 9:19) pārsteidzoši apspēlēja Turciju. Uzvarētājiem 16 punktus sameta Niks Spairss.
Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām Zviedrija bija priekšā ar 58:45, bet uzvaru noturēja, kaut atlikušajā laikā iemeta tikai punktu.
B apakšgrupā pēc trim kārtām pa divām uzvarām ir Turcijai un Ukrainai, bet pa vienai reizei mačus kā uzvarētājas noslēgušas Latvija un Zviedrija.
Pirmajās divās spēļu kārtās Latvijas komanda zaudēja izbraukuma spēlē Turcijā (73:85), bet Rīgā uzvarēja Zviedrijas izlasi (82:73). Savukārt ukraiņi vispirms uzvarēja Zviedrijā (84:76), bet pēc tam savā laukumā zaudēja Turcijai (60:67).
Salīdzinot ar novembra spēlēm, Latvijas komandas sastāvu papildinājuši centra spēlētājs Mārtiņš Meiers un saspēles vadītājs Dāvis Lejasmeiers, kā arī pievienojies potenciālais debitants Rihards Lomažs, kurš spēlē aizsarga pozīcijā. Šoreiz nav uzaicināts spēka uzbrucējs Rolands Freimanis.
Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars starp 14 basketbolistiem izvēlējās arī Ojāru Siliņu, bet viņa pārstāvētais klubs vēlas, lai latvietis šajā pārtraukumā dziedē savainojumu, tāpēc uzbrucēja valstsvienībā nav.
Tikmēr Ukrainas izlasē pēc ilgāka pārtraukuma atgriezies naturalizētais amerikāņu saspēles vadītājs Jūdžins Džeters. Viņš bija viens no Ukrainas līderiem 2013.gada Eiropas čempionātā un 2014.gada pasaules meistarsacīkstēs, tomēr vēl pēc gada basketbolists paziņoja par lēmumu noslēgt karjeru valstsvienībā.
Tiesa, ukraiņiem nevar palīdzēt pieredzējušais centra spēlētājs Kirils Fesenko. Tāpat izlasē nav arī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Attīstības līgā spēlējošā Žoela Bolombo.
Pēdējās kārtās būs divas spēles izbraukumā - 28.jūnijā Zviedrijā un 1.jūlijā Ukrainā. Jau tagad zināms, ka arī tajos mačos krustenisko saišu traumas dēļ nevarēs palīdzēt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas "Knciks" zvaigzne Kristaps Porziņģis.
Grupas trīs labākās vienības otrajā posmā tiksies ar citas apakšgrupas, kurā ir Spānija, Slovēnija, Melnkalne un Baltkrievija, labāko trijotni, turpinājumā trim no šīm sešām izlasēm izcīnot ceļazīmēm uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2019.gada rudenī notiks Ķīnā.
2019.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā 32 komandas cīnīsies ne tikai par uzvarētāju kausu un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2020.gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.
Latvijas basketbola izlases sastāvs 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas februāra spēlēm:
Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Rihards Lomažs (visi - "Ventspils"), Dāvis Lejasmeiers (Krosno KKK MOSiR, Polija), Jānis Blūms (Saragosas "Tecnyconta", Spānija), Artūrs Ausējs (Pasvāles "Pieno žvaigždes", Lietuva), Žanis Peiners (Panevēžas "Lietkabelis", Lietuva), Rodions Kurucs (Barselonas "Lassa", Spānija), Rolands Šmits (Fuenlavradas "Montakit", Spānija), Mareks Mejeris ("VEF Rīga"), Andrejs Gražulis (Permas "Parma", Krievija), Anžejs Pasečņiks (Grankanārijas "Herbalife", Spānija), Mārtiņš Meiers (Krasnojarskas "Jeņisej", Krievija).
Ukrainas basketbola izlases sastāvs 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas februāra spēlēm:
Vjačeslavs Bobrovs (Pasvāles "Pieno žvaigždes", Lietuva), Vladimirs Geruns (Barselonas "Lassa", Spānija), Serhijs Gladirs ("Monaco", Francija), Jūdžins Džeters (Tjaņdziņas "Gold Lions", Ķīna), Ihors Zaicevs (Radomas "Rosa", Polija), Oleksandrs Kobecs, Oleksandrs Koļčenko, Vladimirs Koņevs (visi - Čerkasu "Mavpi"), Vjačeslavs Kravcovs ("Eskišehir Basket", Turcija), Oleksandrs Ļipovijs (Patras "Promitheas", Grieķija), Deniss Lukašovs (Prienu-Birštonas "Vytautas", Lietuva), Oleksandrs Miluša ("Dņepr"), Artjoms Pustovijs (Kompostelas "Monbus Obradoiro", Spānija).