Spānijas vīriešu basketbola izlase svētdien Debrecenā triumfēja U-19 Pasaules kausā, izcīnot trofeju otro reizi vēsturē.

Finālā Spānija ar rezultātu 73:69 (19:18, 9:11, 13:14, 22:20, 10:6) pārspēja Franciju.

Spānija panāca neizšķirtu (63:63) apmēram 18 sekundes līdz pamatlaika beigām, kad ar precīzu metienu divu punktu vērtībā izcēlās Džordi Rodrigess. Francijai vēl bija iespēja izveidot pēdējo uzbrukumu, taču spāņi veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, punktus neielaižot.

Papildlaika pirmās minūtes ritēja līdzīgā cīņā, taču, tuvojoties tā izskaņai, spāņiem izdevās iekrāt četru punktu pārsvaru ar precīziem metieniem no soda līnijas pēc francūžu piezīmēm.

Spānijas izlasē ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Rodrigess, 17 punktus un piecas rezultatīvas piespēles pievienoja Rafaels Viljars, bet Izans Peress, pavadot laukumā vairāk nekā 40 minūtes, izcēlās ar 14 punktiem un četrām pārtvertām piespēlēm.

Starp francūžiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Melvins Ažinsa, bet Zašarī Perēns 14 punktiem pievienoja 20 atlēkušās bumbas.

Abas komandas jau bija tikušās apakšgrupā, kad pārāki ar 88:69 izrādījās spāņi. Tāpat Spānijas basketbolisti bija vienīgie, kuriem izdevās noslēgt turnīru bez zaudējumiem.

Pirms tam cīņā par bronzas godalgām Turcijas basketbolisti ar rezultātu 84:70 (25:18, 14:15, 17:13, 28:24) uzvarēja ASV.

Turcijas panākumu kaldināja Tans Jildizoglu un Berke Bujuktuncels, kuri izcēlās ar attiecīgi 20 un 19 punktiem. Amerikāņus no zaudējuma neglāba Dilana Hārpera 15 gūtie punkti.

U-19 Pasaules kauss Ungārijas pilsētā Debrecenā norisinājās no 24.jūnija līdz 2.jūlijam.

Pirms diviem gadiem Latvijā notikušajā U-19 Pasaules kausā triumfēja ASV basketbolisti, finālā uzveicot Franciju, kuras sastāvā bija šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta pirmais numurs Viktors Vembanjamā.