Slovēņu basketbola zvaigzne Luka Dončičs trešdien, 2. augustā, pārbaudes spēlē sasniedza "triple double", bet Slovēnijas izlase savās mājās 11 500 skatītāju klātbūtnē ar 91:98 (29:22, 20:21, 22:30, 20:25) piekāpās Grieķijas valstsvienībai.

Dončičs guva 21 punktu, izdarīja 14 rezultatīvas piespēles un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Vēl 16 punktus mājiniekiem guva naturalizētais amerikānis Džordans Daniels Morgans, pa 13 punktiem guva Vlatko Čančars un Klemens Prepeličs, bet 12 punktus guva Zorans Dragičs. Grieķijai rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Kosts Papanikolau, 17 punktus guva naturalizētais amerikānis Tomass Valkaps, Tanasis Adetokunbo guva 14 punktus, bet pa 13 punktiem Dinam Mitoglu un Mihalim Luncim.

Slovēņi savu līdzjutēju priekšā sparīgi iesāka maču, jau septītajā minūtē panākot 21:10, vadību saglabājot līdz pirmā puslaika beigām (49:43). Pēc 9:0 izrāviena otrā puslaika sākumā Grieķija izvirzījās vadībā ar 52:49, bet turpinājumā līdz pat mača izskaņai cīņa ritēja punkts punktā. Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Dončičs ar tālmetienu atguva slovēņiem vadību 89:87, bet mača galotnē aizritēja grieķu zīmē. Grieķijas basketbolisti atlikušo spēles laiku uzvarēja ar 11:2, septiņos punktus gūstot Valkapam.

Slovēnijas un Grieķijas basketbolisti piektdien aizvadīs vēl vienu savstarpējo pārbaudes spēli, šoreiz tiekoties jau Grieķijā.