"Liepāja" svētdien Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē savā laukumā pārspēja "Latvijas Universitāti" (LU).

"Liepāja" uzvarēja ar 92:70 (25:19, 13:16, 36:26, 18:9).

LU komanda ne reizi spēlē neizvirzījās vadībā, taču pēc 12:23 septītajā minūtē divreiz spēja panākt neizšķirtu otrā puslaika sākumā.

Uzvarētājiem 19 punktus guva Reinis Avotiņš, 15 - Kristaps Ķilps, 14 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Roberts Freimanis, bet pa 13 punktiem guva Emīls Krūmiņš un Klāvs Dubults, kura kontā arī 11 atlēkušās bumbas.

Viesiem 13 punktus guva Edvards Lucis, pa 12 punktiem - Otto Farenhorsts un Arnolds Helmanis, kurš izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Bez Rīgā bāzētās Ukrainas komandas "Prometey" LIBL šosezon startē "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Rīgas Zeļļi". Igauniju LIBL pārstāv Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", "Parnu Sadam", "Viimsi", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "TalTech"/"Optibet", "Keila" un Tallinas "Kalev".

Pamatturnīrā komandas sacentīsies divu apļu turnīrā, pēc kura astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijās līdz divām uzvarām, bet finālā notiks viena spēle tās komandas laukumā, kura pamatturnīrā turnīra tabulā būs ieņēmusi augstāku vienu.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils".

Pagājušajā sezonā "Final 4" turnīra finālā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.