Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis naktī uz ceturtdienu guva 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet Bostonas "Celtics" izcīnīja uzvaru arī sezonas ceturtajā mačā.

Bostonas komanda savā laukumā ar 155:104 (44:27, 31:27, 34:17, 46:33) neatstāja nekādas cerības Indiānas "Pacers".

Šī bija otrā rezultatīvākā spēle "Celtics" ilgajā vēsturē. Vēl tikai tālajā 1959. gada februārī pret Losandželosas "Lakers" izdevās gūt vairāk punktu (173) kā šajā mačā.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 27:08 minūtes, kuru laikā grozā raidīja divus (2/4) divpunktu metienus, vienu (1/3) trīspunktnieku un visus sešus soda metienus. Tāpat latvieša kontā sešas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes un +/- rādītājs +27.

"Celtics" sastāvā rezultatīvākais ar 30 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Džeisons Teitums, bet 18 punktus pievienoja Deriks Vaits, kamēr 17 punkti bija Sema Hauzera kontā.

Tikmēr "Pacers" komandā 18 punkti Tīdžejam Makonelam, bet 14 punktus guva Endrū Nembhārds.

Jau pirmajā ceturtdaļā "Celtics" pamanījās iemest 44 punktus, savukārt pirmo puslaiku mājinieki noslēdza ar 75:54. Ātrumu Bostona nesamazināja arī otrajā puslaikā, demonstrējot augstas rezultativitātes basketbolu un vēl vairāk palielinot savu pārsvaru, tam sasniedzot par 50 punktus. Noslēdzošajā ceturtdaļā "Celtics" varēja atpūtināt visus savus līderus, Porziņģi ieskaitot.

Tikmēr citā NBA mačā ceturto reizi piecu maču laikā laukumā nedevās Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Oklahomasitijas "Thunder" savā laukumā ar 106:110 (33:14, 18:29, 26:35, 29:32) piekāpās Ņūorleānas "Pelicans".

Mājinieku sastāvā Šejs Gildžess-Aleksandrs guva 20 punktus, bet 19 punktus un 11 atlēkušās bumbas pievienoja Čets Holmgrems. Savukārt "Pelicans" uzvaru ar 29 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām sekmēja Sīdžejs Makolums.

"Celtics" ar četrām uzvarām četrās spēlēs atrodas Austrumu konferences pirmajā vietā. Tā kopā ar Dalasas "Mavericks" ir vienīgās komandas, kas šosezon vēl nav piedzīvojušas zaudējumu. Savukārt "Thunder" ar trim panākumiem piecos mačos ir Rietumu konferences septītajā pozīcijā.