Latvijas klubs "VEF Rīga" trešdien, 8. novembrī, Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra trešajā mačā piedzīvoja zaudējumu Tenerifē, kaut gan cīņas pirmo daļu aizvadīja daudzsološi.

"VEF Rīga" izbraukumā ar rezultātu 55:76 (19:15, 17:20, 10:22, 9:19) piekāpās Spānijas klubam Tenerifes "Lenovo".

Latvijas čempionu labā 11 punktus iemeta nesenais papildinājums Džaiseks Lokijs, kamēr pa desmit pievienoja Aizeja Pinjeiro, Brendans Adamss un Arnaldo Toro Bareja.

Savukārt Tenerifes komandā 22 punkti Haimem Fernandesam, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles, bet 16 punktus guva Dušans Rističs.

"VEF Rīga" šo spēli sāka ļoti labi un veiksmīgi ierobežoja pretinieku darbības. Latvijas čempioni jau ar pirmajiem uzbrukumiem pārņēma vadību un noturēja to visu pirmo puslaiku. Pēc Lotija tālmetiena otrajā ceturtdaļā pārsvars sasniedza pat desmit punktus (33:23). Tomēr turpinājums vairs nebija tik veiksmīgs, jo Tenerife sasparojās un veica 13:3 izrāvienu, kas mājiniekiem lielajā atpūtā ļāva doties vairs tikai ar viena punkta deficītu.

Otrajā puslaikā "Lenovo" basketbolisti bija uzķēruši spēles ritmu un īsti neatstāja rīdziniekiem nekādas cerības. Jau vienā no pirmajiem otrā puslaika uzbrukumiem mājinieki pēc tālmetiena pirmo reizi pārņēma vadību. Kaut gan pēcāk "VEF Rīga" vienreiz panāca neizšķirtu, turpmākā cīņas gaita pilnībā aizritēja Spānijas kluba zīmē - tas uzbruka precīzāk, labi darbojās aizsardzībā, kamēr Latvijas komanda pavedienu bija pilnībā pazaudējusi.

Trešajā ceturtdaļā spēle uz dažām minūtēm tika apturēta, jo kājas traumā ātrā skrējienā iedzīvojās viens no tiesnešiem, kurš laukumu atstāja tikai mediķu pārvietojamā gultā. Tāpēc mačs trīs tiesnešu vietā tika noslēgts ar diviem.

Beigu beigās Spānijas klubs izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru, kamēr "VEF Rīga" piedzīvoja trešo zaudējumu trīs spēlēs un nostiprināja pozīcijas C grupas pēdējā vietā starp četrām komandām.