Fоtо: FIBA

Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" ceturtdien, 22. februārī, Rīgā piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa ceturtdaļfināla pirmajā spēlē.

"TTT Rīga" savu skatītāju priekšā ar 70:83 (15:21, 18:31, 20:23, 17:8) piekāpās Lauras Melderes pārstāvētajai Itālijas komandai Venēcijas "Reyer". Uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiek noskaidrota divu spēļu summā, tā kā Latvijas klubs nākamnedēļ Itālijā vēl var pacīnīties par vietu Eirokausa pusfinālā.

Pirms šī mača rīdzinieces Eirokausā bija guvušas 10 uzvaras pēc kārtas, bet nu šī sērija ir pārtrūkusi.

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Ieva Pulvere, kamēr 20 punktus pievienoja Vanesa Jasa. Neviena basketboliste desmit punktu slieksni nesasniedza.

Savukārt "Reyer" rindās pa 16 punktiem sameta Liza Berkani un Džesika Šeparda, kurai arī 14 atlēkušās bumbas.

Spēles ievads starp abām komandām bija punkts punktā, bet jau uz pirmās ceturtdaļas vidu iniciatīva piederēja Venēcijas kluba basketbolistēm. Viņas pakāpeniski audzēja pārsvaru, uzbrūkot ar augstu metienu precizitāti. Pēc pirmā puslaika viešņām bija jau 19 punktu vadība (52:33).

Otrā puslaika sākumā "Reyer" pārsvars draudīgi tuvojās pat 30 punktiem. Rīdziniecēm šķietami trūka pretargumentu, taču cerību dzirksti izdevās iekurināt noslēdzošajā ceturksnī, kas tika sākts ar 10:2 izrāvienu. Būtiski apdraudēt Venēcijas komandas uzvaru gan neizdevās, bet līdz 11 punktiem gan (68:79).

Beidzamajās minūtēs "TTT Rīga", uzspiežot sāncensēm savu spēli, deficītu varēja samazināt vēl vairāk, taču uzbrukumi nebija veiksmīgi.