Pasaules vadošās vieglatlētikas organizācijas "World Athletics" prezidents un Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta amata kandidāts lords Sebastjans Ko uzskata, ka SOK ir vairāk jāaizsargā sieviešu sports un jāizstrādā stingrāki noteikumi par transpersonu startiem sieviešu sacensībās.
Ko ir viens no septiņiem kandidātiem uz SOK prezidenta amatu. Vēlēšanas notiks nākamgad martā, kad beigsies pašreizējā prezidenta Tomasa Baha pilnvaru termiņš. Ja ko kļūs par SOK prezidentu, viņš būs pirmais brits, kas vadīs olimpisko kustību.
"Es domāju, ka Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai ir vajadzīga ļoti, ļoti skaidra politika šajā jomā. Un jautājums par sieviešu [sporta] kategorijas aizsardzību nav apspriežams," sarunā ar BBC saka Ko. "Ja neesam gatavi to darīt – un starptautiskās federācijas sagaida, ka kāds uzņemsies vadību [šajā jautājumā] - , tad patiešām zaudēsim sieviešu sportu. Un es tam neesmu gatavs."
"Man nav pārliecības, ka politika šobrīd ir pietiekami skaidra," piebilst Ko.
Runājot par gaidāmajām vēlēšanām, Ko norāda, ka olimpiskajā kustībā ir nepieciešamas izmaiņas. Ko savulaik bija viens no vadošajiem pasaules vieglatlētiem un praktiski visu mūžu bijis saistīts ar olimpisko kustību, tāpēc ir gatavs uzņemties tās vadību.
"Tā ir kustība, kurā esmu pavadījis visu savu dzīvi. Nezinu, vai šī ir smagākā distance, kurā esmu skrējis, bet noteikti šīs ir sacensības, kurām esmu vislabāk sagatavojies," sporta terminoloģijā izsakās 68 gadus vecais Ko.
"Es domāju, ka ir jāveic dažas izmaiņas, kas galvenokārt ir saistītas ar to, lai biedriem, sportistiem, nacionālajām olimpiskajām komitejām, starptautiskajām federācijām, partneriem, raidorganizācijām būtu lielāka loma kopējā spēlē," saka Ko. "Šie nav tikai viena cilvēka centieni. Es domāju, ka ir nepieciešama sadarbība, komandas sadarbība. Būtu kļūdaini domāt, ka viss ir rožains, mūsu priekšā ir izritināts sarkanais paklājs, bet mums par to tikai jāiet. Es ļoti vēlos nodrošināt struktūras, pārvaldības struktūras, jo īpaši tādas, kas ļautu talantīgiem locekļiem spēt noteikt kustības virzienu un viņu balsis ne tikai sadzirdētu, bet viņiem ļautu arī rīkoties."
"Ir dažas lielas fundamentālas problēmas, ar kurām jāsaskaras [Olimpiskajām spēlēm]. Ģeopolitiski, komerciāli, spēļu nozīme," piebilst Ko.