Daugavas stadiona teritorijas uzlabošanai plānots atvēlēt 47 miljonus eiro
Foto: PantherMedia/Scanpix

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātā Daugavas stadiona teritorijas attīstības stratēģija paredz stadiona teritorijas uzlabošanai līdz 2022.gadam atvēlēt 47 miljonus eiro, stadionu iecerēts rekonstruēt līdz 2018.gadam, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM ieteiktais Kultūras un sporta kvartāla Grīziņkalnā teritorijas attīstības stratēģijas risinājums paredz rietumu tribīnes pārbūvi, izveidojot papildu pagarinājumus ar 2150 skatītāju sēdvietām katrā pusē, lai pēc rekonstrukcijas tribīnēs kopā būtu sēdvietas 10 000 skatītāju. Paredzēta arī vieglatlētikas manēžas, multifunkcionālās halles, ledus halles un bobsleja starta estakādes būvniecība, vieglatlētikas treniņlaukuma rekonstrukcija, kā arī esošās teritorijas labiekārtošana un inženierkomunikāciju sakārtošana.

Ministrijas ieteiktais risinājums paredz, ka Daugavas stadions tiek rekonstruēts līdz 2018.gadam, kad notiks XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki, kas būs viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Latvijas simtgades kultūras programmā, sacīja IZM sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Zaharova. Kultūras ministre Dace Melbārde iepriekš uzsvērusi, ka, pēc speciālistu atzinuma, vienīgā vieta Latvijā, kas var nodrošināt veiksmīgu deju svētku norisi ar pieaugošo dalībnieku skaitu, ir Daugavas stadions.

Stadiona teritorijas uzlabošana plānota ar Eiropas Savienības fondu finansējumu, kas paredzēts Rīgas pilsētvides sakārtošanai Grīziņkalna apkaimē. Eiropas Komisijas programmas paredz atbalstu maza mēroga sabiedrisku, kultūras, un sporta objektu izveidei un rekonstrukcijai, nodrošinot kvalitatīvu un daudzveidīgu pakalpojumu piedāvājumu. Grīziņkalna apkaimes uzlabošana paredz attīstīt mūsdienīgu un sabiedrībai pieejamu multifunkcionālu kultūras un sporta kvartālu esošajā Daugavas stadiona teritorijā.

Prognozētais kopējais pieejamais finansējums investīcijām teritorijas sakārtošanai ir 47 283 995 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 40 191 397 eiro un valsts līdzfinansējums - 7 092 598 eiro.

Kultūras un sporta kvartāla Grīziņkalnā teritorijas attīstības stratēģija izstrādāta, piesaistot "Ernst & Young Baltic", kā arī ņemot vērā notikušās diskusijas ar kultūras un sporta organizācijām, Kultūras ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Rīgas domi. Stratēģijā ņemta vērā teritorijas esošās situācijas un nozaru vajadzību analīze un piedāvāti vairāki teritorijas attīstības varianti, norādīja IZM.

Stratēģija un informatīvais ziņojums par iespējamiem risinājumiem jūlijā tiks iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā, informēja IZM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!