Foto: Publicitātes foto
Ja mēs šobrīd sekosim veselības ministra loģikai un viņa iestādes izstrādātajam luksafora principam, tad brīdī, kad pēc valstī vadošo epidemiologu redzējuma varēs atsākt darboties nozares, baidos, ka tur vairs nebūs kam vērties vaļā. Turklāt runa nav tikai par ekonomikas izdzīvošanu, bet arī par sabiedrības veselīgumu. Ja šobrīd nerīkosimies, tad netālredzīgu valdības lēmumu sekas mēs izjutīsim vēl daudzus gadus pēc ārkārtas situācijas beigām.

Katru dienu man kā asociācijas vadītājam iznāk arī uzturēt saikni ar starptautiskām sporta un fitnesa organizācijām citviet Eiropā un pasaulē. Esam saņēmuši video, kurā redzam, kā daudzviet ārvalstīs sporta klubi darbojas un spēj pielāgoties jaunajai situācijai. Jau vairāk nekā pus gada garumā zinātnieki pasaulē ir nākuši klajā ar vairākiem pētījumiem, kas pierādījuši, ka inficēšanās ar vīrusu draudi sporta klubos ir minimāli – IHRS pētījumā secināts, ka no 2 miljoniem apmeklējumu saslimstības rādītājs ir 0,02% gadījumos. Ja ievieš stingrus epidemioloģiskās drošības prasības, tad tie ir droši sporta klubu apmeklētājiem – iepriekšēja pieraksta dēļ cilvēki nesatiekas savā starpā, attālums vienam no otra ir pietiekami liels, augstas iespējas pastāvīgi veikt dezinfikcijas pasākumus un vēdināt telpas, kā arī neizmantot koplietošanas telpas. Tas ir daudz drošāk par virtuvēm vai sapulču telpām darbavietās un sabiedrisko transportu.

Mēs jau esam pamanījuši, ka Latvijā valdība ir izvēlējusies pavisam citu stratēģiju neriskēt un nerisināt. Mums valstī pastāv tikai Covid-19 – mums ir uzlikti dzelžaini ierobežojumi, bet tikmēr ar vakcīnu iepirkumiem nevedas. Veselības ministra, premjera un prezidenta skatījumā cilvēka dzīvībai ir mainījusies vērtība. Pēkšņi vairāk nepastāv jēdziens "vesela sabiedrība", "dzīvildze" un "labklājība", bet ir tikai jaunais vīruss, kas nozīmēs ielaistas slimības, nevesela sabiedrība, nabadzība. Ja pasaulē meklē risinājumus, kā ar jauno situāciju sadzīvot, kā līdzsvarot ekonomiku, kā saglabāt cilvēku veselību, jo Covid-19 nav vienīgā slimība, tad Latvija spītīgi pieturas pie "strausa" politikas un maksimālo aizliegumu pielietošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!