ASV tenisists Frensiss Tiafo otrdien ar pamatīgu skandālu izstājās no Šanhajas ATP turnīra, kad viņš pamatīgi nolamāja tiesnesi, kurš izšķirošā brīdī pieņēma strīdīgu lēmumu.

Pasaules ranga 17. numurs Tiafo Šanhajas turnīra trešajā kārtā ļoti sīvi spēkojās ar Romānu Safiuļinu, kurš rangā atrodams 61. pozīcijā. Pirmo setu ar 7-5 uzvarēja Tiafo, bet otrajā setā ar 7-5 pārāks bija Safiuļins. Trešais sets nonāca līdz taibreikam, kurā arī rezultāts bija neizšķirts 5:5.

Tiafo gatavojās servēšanai, bet, kad servēšanas laiks bija beidzies, viņš bumbiņu uzmeta gaisā, taču sitienu neizdarīja. Tiesnesis nekavējoties paziņoja, ka tenisists pārāk ilgi gatavojas serves izdarīšanai un viņam tagad jāizpilda otrā serve. Tiafo devās skaidroties ar tiesnesi, kad viņš bija gatavs servēt un nav pārkāpis noteikumus. Tiesnesis norādīja, ka viņam netic un lēmumu nemainīs.

Tiafo pēc tam zaudēja divas izspēles pēc kārtas un piedzīvoja zaudējumu gan taibreikā, gan visā mačā.

Pēc mača viņš no tiesneša atvadījās ar ļoti rupjiem vārtiem, un viņam, visticamāk, tiks piespriests naudas sods.