Grieķijas tenisists Stefans Cicips piektdien Vimbldonas čempionāta otrajā kārtā uzvarēja divkārtējo šī turnīra uzvarētāju Endiju Mareju no Lielbritānijas.

Vairāk nekā četrarpus stundu notikušajā spēlē, kas sākās ceturtdien un tika pabeigta piektdien, ranga piektais numurs uzvarēja ar rezultātu 7-6 (7:3), 6-7 (2:7), 4-6, 7-6 (7:3), 6-4.

Ceturtdien pārtraucot spēli, kādreizējā planētas pirmā rakete Marejs (ATP 40.) pa setiem bija vadībā ar 2-1.

Piektdien zaudējumus piedzīvoja vēl divi britu tenisisti Kemerons Norijs (ATP 13.) un Laiems Broudijs (ATP 142.).

Trešās kārtas dalībniekiem pievienojās ranga līderis Karloss Alkarass, spānim ar 6-4, 7-6 (7:2), 6-3 pārspējot francūzi Aleksandru Milleru (ATP 84.). Trīs setu uzvaru svinēja arī planētas trešais numurs Daņiils Medvedevs, kurš ar 6-3, 6-3, 7-6 (7:5) bija pārāks pār citu francūzi Adrianu Mannarīno (ATP 35.).

Bez grūtībām otro kārtu pārvarēja arī ATP ranga sestās vietas īpašnieks dānis Holgers Rūne, kurš ar 6-3, 7-6 (7:3), 6-4 pieveica Roberto Karbaesu-Baenu no Spānijas (ATP 57.). Četri seti bija nepieciešami mačā, kurā septītā rakete Andrejs Rubļovs ar rezultātu 6-3, 6-7 (6:8), 7-6 (7:5), 6-2 uzvarēja beļģi Dāvidu Gofānu (ATP 123.).

Vēl astotais numurs itālis Janiks Sinners ar 3-6, 6-2, 6-3, 6-4 apspēlēja francūzi Kantēnu Alī (ATP 79.).

Vimbldonas turnīra trešajā kārtā piedalīsies 23 dažādu valstu tenisisti, kas ir atklātās ēras rekords "Grand Slam" sacensībās.

Tikmēr dāmu turnīrā Ukrainas tenisiste Ļesja Curenko piektdien Vimbldonas čempionāta trešās kārtas mača trešā seta taibreikā pēc 38 izspēlēm uzvarēja rumānieti Anu Bogdanu.

Curenko, kura WTA rangā ir 60.vietā, trīs pozīcijas augstāk esošo Bogdanu uzvarēja ar rezultātu 4-6, 6-3, 7-6 (20:18).

Curenko uzvaru nodrošināja ar savu septīto mačbumbu, pirms tam piecas reizes neļaujot Bogdanai noslēgt maču ar pretinieces uzvaru. Trešajā setā, cīnoties ar krampjiem, abām tenisistēm bija nepieciešams medicīniskais pārtraukums.

38 izspēļu taibreiks ir visu laiku garākais "Grand Slam" sieviešu vienspēļu mačos. 2007.gadā tikpat daudz izspēļu seta uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams "Australian Open" mačā starp Endiju Rodiku un Žo Vilfrīdu Tsongu.

Tikmēr ranga līdere Iga Švjonteka no Polijas ar rezultātu 6-2, 7-5 pieveica horvātieti Petru Martiču (WTA 29.), bet vicelīdere Arina Sabaļenka ar 2-6, 7-5, 6-2 uzvarēja zem Francijas karoga startējošo Varvaru Gračovu (WTA 41.).

Citā mačā ranga devītajā pozīcijā esošā čehiete Petra Kvitova ar rezultātu 6-2, 6-2 uzvarēja Aļaksandru Sasnoviču (WTA 69.). Trešo kārtu nepārvarēja planētas desmitā rakete Darja Kasatkina, kura ar 2-6, 4-6 atzina Viktorijas Azarenkas (WTA 20.) pārākumu.

Aptuveni 46 minūtes nākamās kārtas sasniegšanai vajadzēja planētas sestajai raketei Onsai Žabērei, tunisietei ar 6-1, 6-1 pārspējot ķīnieti Bai Džuosjuaņu (WTA 191.). Viegls panākums arī WTA ceturtajam numuram Džesikai Pegulai no ASV, kura ar 6-4, 6-0 uzvarēja itālieti Elizabetu Kokareto (WTA 43.).

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs - Vimbldonas čempionāts - norisināsies līdz 16.jūlijam.