Vingrotājai Grišānei 11. vieta Eiropas spēļu atbalsta lēcienā
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas vingrotāja Valērija Grišāne svētdien izcīnīja 11. vietu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošajās pirmajās Eiropas spēlēs atbalsta lēcienā.

Svētdien sacensības uzsāka arī seši Latvijas vingrotāji, aizvadot komandu sacensības, kas vienlaicīgi ir arī kvalifikācija individuālajām cīņām.

Tiesa, individuāli nevienam no viņiem neizdevās iekļūt finālsacensībās. Vistuvāk no visiem bija Valērija Grišāne, kura atbalsta lēcienā, startējot kā pati pēdējā dalībniece, nopelnīja vidējo atzīmi 13,400, ierindojoties 11.vietā. Abas reizes Latvijas sportistei neizdevās gluda piezemēšanās un nācās spert papildus solīšus, kas maksāja pāris soda desmitdaļas.

Tikmēr Diāna Jerofejeva ar 13,016 punktiem palika 17.vietā 19 dalībnieču konkurencē.

Finālā iekļuva seši labākie vingrotāji, bet par uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva šveiciete Džūlija Šteingrūbere, kura iekrāja 14,849 punktus.

Savukārt vingrojumos uz līdztekām Grišāne bija vien 66.vietā, kamēr Anna Circene un Jerofejeva bija pēdējās divās pozīcijās starp 83 sportistēm.

Pirmdien sacensības tiks aizvadītas arī vingrojumos uz baļķa un brīvajās kustībās.

Komandu vērtējumā Latvija šobrīd atrodas pēdējā, 25.vietā. Savukārt daudzcīņas ieskaitē Grišāne ir 56.vietā, kamēr Jerofejeva un Circene atrodamas 79. un 80.pozīcijā.

Tikmēr vīriešu sacensībās Dmitrijs Trefilovs vingrojumos uz zirga ar 13,466 punktiem bija 26.vietā, bet Sergejs Pozņakovs - 71.pozīcijā. Savukārt Pozņakovs brīvajās kustībās bija 52.vietā, bet Vitālijs Kardašovs bija 68.pozīcijā. Krietni labāk neklājās arī sacensībās uz riņķiem, kur Pozņakovs bija 48.pozīcijā, kamēr Kardašovs - 64.vietā.

Pirmdien sacensības turpināsies ar atbalsta lēcieniem, vingrojumiem uz līdztekām.

Daudzcīņas ieskaitē Pozņakovs šobrīd atrodams 58.vietā, bet Latvija komandu vērtējumā - 24.pozīcijā no 26 dalībniecēm.

Kā zināms, Latvijas smaiļotājam Aldim Vildem svētdien neizdevās kvalificēties Eiropas spēļu finālam 1000 metru distancē.

Sacensību priekšsacīkstēs 17 gadus vecais Vilde bija pēdējais no septiņiem smaiļotājiem, taču, pateicoties labajam rezultātam, iekļuva pusfinālā. Tajā latvietis gan atkal bija pēdējais starp deviņiem sportistiem un neiekļuva ne A, ne B finālā.

Tikmēr 500 metru priekšsacīkstēs neveiksmīgāk klājās Madarai Aldiņai, kura savā braucienā bija astotā starp deviņām sportistēm, izstājoties no sacensībām. Pusfinālā iekļuva pirmo septiņu vietu īpašnieces. Tāpat šajā distancē startēja arī Turciju pārstāvošā Lāsma Liepa, savā braucienā ierindojoties septītajā vietā un iekļūstot pusfinālā, turklāt pēc tam viņa tajā bija arī bija septītā, sasniedzot B finālu.

Agri no rīta sacensības neveiksmīgi aizvadīja arī divi Latvijas grieķu-romiešu stila cīkstoņi. Svara kategorijā līdz 66 kilogramiem zaudējumu kvalifikācijas kārtas duelī piedzīvoja Kristaps Kalnakārklis, kurš piekāpās Itālijas sportistam Davidam Kaskavillam, bet svarā līdz 75 kilogramiem zaudējumu piedzīvoja Jevgēņijs Koļcovs, kurš piekāpās 2013.gada pasaules čempionāta medaļniekam Emraham Kušam no Turcijas.

Tikmēr neveiksmīgi klājās arī Latvijas triatlonistam Andrejam Dmitrijevam, kurš nesasniedza finišu. Distancē atlētiem bija jāveic 1,5 kilometru peldējums, 40 kilometru brauciens ar velosipēdu un desmit kilometru skrējiens. Kopumā finišēja 46 triatlonisti.

Eiropas spēles, kas ilgs līdz 28.jūnijam, piedalīsies vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacentīsies 20 sporta veidos, bet plānots, ka Latviju pārstāvēs aptuveni 65 atlēti.

Dažos no sporta veidiem (šaušanā, galda tenisā un triatlonā) atlēti varēs nopelnīt ceļazīmi uz 2016.gadā Riodežaneiro paredzētajām olimpiskajām spēlēm. Savukārt peldēšanā un vieglatlētikā būs iespējams izpildīt nepieciešamos normatīvus, lai kvalificētos nākamā gada Olimpiādei. Tikmēr džudo un cīņa šajās sacensībās vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.

Tāpat spēļu programmā nav arī tādi olimpiskie sporta veidi kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības. Tāpat nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!