Ir paredzēts Krimināllikumu papildināt ar jaunu pantu - "Manipulācijas ar sporta sacensībām" -, kur par spēļu sarunāšanu varētu sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās saistītas ar materiālām vērtībām, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, var sodīt ar trīs gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Tikmēr par tādiem pašiem noziegumiem, ja tos izdarījusi organizēta grupa vai lielā apmērā, var sodīt ar piecu gadu cietumsodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Tāpat ir sagatavoti grozījumi Sporta likumā, kur skaidri norādīts, ka sporta manipulācijas ir aizliegtas. Par manipulācijām ar sporta sacensībām likumā tiks definēta jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu vai izdarīta ar nolūku ietekmēt sporta sacensību gaitu vai rezultātu.
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) pauda cerību, ka šie grozījumi stātos spēkā 2016.gada 1.janvārī.
Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers izteicās, ka grozījumi abos likumos ir labs instruments cīņā par godīgu spēli, arī cerot, ka grozījumi tiks pieņemti jau šogad.
Komentējot, kāpēc maksimālais sods un sankcija varētu būt tikai pieci gadi brīvības atņemšanas, ņemot vērā parasti lielos sporta spēļu sarunāšanas apmērus, ministrijā skaidroja, ka vienmēr vai parasti šajos gadījumos būs paredzēta atbildība arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Līdz ar to personām varētu piespriest pat 17 gadu ilgu cietumsodu.
Patlaban atbildība par līdzīgiem noziegumiem ir paredzēta Krimināllikumā saistībā ar neatļautu labumu pieņemšanu un komerciālo uzpirkšanu.
Tikmers piebilda, ka galvenokārt šie grozījumi abos likumos vairos ticību godīgai spēlei, cerības, ka spēles būs tīras, kā arī preventīvi atturēs tos, kuri domās par šādu noziedzīgu darbību veikšanu.
Kā zināms, 2014. gadā izcēlās līdz šim lielākais totalizatoru skandāls Latvijas sportā, tad par spēļu ietekmēšanu tika aizturētas vairākas ar futbolu saistītas personas, ieskaitot bijušo futbola kluba "Dinaburg" prezidentu.