Jau vēstīts, ka pirmdien WADA publiskotajā ziņojumā pavēstīja, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ Starptautiskajai Vieglatlētikas federācijai (IAAF) būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija. Ja šāds lēmums tiks pieņemts, krievu vieglatlēti nevarēs piedalīties nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Nu Maskavas antidopinga laboratorijai atņemta licence, kas aizliedz tai veikt jebkādas ar WADA organizāciju saistītas darbības. Tiesa, laboratorija tagad 21 dienas laikā var iesniegt apelāciju Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).
Ziņojumā tika norādīts, ka laboratorijas direktors apzināti licis likvidēt 1500 sportistu iesniegtās analīzes, lai viņi netiktu pieķerti dopinga lietošanā. WADA atklāja, ka tiks izveidota disciplinārā komiteja, lai padziļināti izvērtētu šo lietu un pārskatītu laboratorijas licences statusu.
"Tikmēr visi pašreiz Maskavas antidopinga centrā esošie paraugi tiks pārtransformēti uz citu WADA akreditētu laboratoriju," teikts organizācijas paziņojumā.
Savukārt Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) direktors Ņikita Kamajevs apstiprināja, ka Maskavas laboratorija ir pārtraukusi darbu. Tiesa, viņš noliedza, ka aģentūra nebūtu darbojusies atbilstoši WADA noteikumiem, norādot, ka tā atbildēs uz visām apsūdzībām līdz 18.novembrim.
Pirmdien publiskotajā ziņojumā teikts, ka nodarīta "kaitniecība" Londonas olimpiskajām spēlēm, jo Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un RUSADA nav nopietni ņēmušas vērā dopinga lietošanas gadījumus un atļāvušas piedalīties četrgades lielākajā notikumā tiem sportistiem, kuriem tur nevajadzētu būt.
Izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Paunds pirmdien norādīja, ka Krievijas sportisti varēs piedalīties nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, ja VFLA reaģēs un atbildēs par antidopinga noteikumiem.
Kā zināms, Vācijas televīzijas kanāls ARD pērn decembrī un šogad augustā dokumentālajās filmās vēstīja, ka Kenijā un Krievijā dopinga lietošana vieglatlētu vidū ir ļoti izplatīta. Pirmajā filmā tika uzsvērts, ka dopinga lietošana Krievijas sportā ir kā sērga, uzraugošajām instancēm slēpjot patiesos analīžu rezultātus un iesaistoties korupcijā. Savukārt otrajā vēstīts, ka trešdaļai no izturības distanču medaļniekiem pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laika posmā starp 2001. un 2012.gadu bijušas aizdomīgas asinsanalīzes.
WADA pēc pirmās filmas izveidoja neatkarīgu izmeklēšanas komisiju, kas veica 11 mēnešus ilgu izmeklēšanu un pirmdien prezentēja tās rezultātus.
Plašs skandāls vieglatlētikā izraisījās arī pagājušajā nedēļā, kad Francijā tika sākta izmeklēšana pret bijušo IAAF prezidentu Lamīnu Djaku no Senegālas, kuru apsūdz naudas pieņemšanā, lai piesegtu sportistus. Tomēr WADA izmeklēšana ar šo skandālu nav saistīta.
Pirmdien pēc WADA preses konferences Interpols paziņoja, ka vadīs izmeklēšanu šajā lietā, kurā iesaistīti sportisti un amatpersonas.