Delfi foto misc. - 49036
Foto: Sputnik/Scanpix
Vācijas televīzijas kanāls ARD, turpinot šķetināt dopinga lietošanas skandālu Krievijā, jaunā dokumentālā filmā apsūdzējis Krievijas sporta ministru Vitāliju Mutko dopinga lietošanā pieķerta futbolista piesegšanā.

Trešdien demonstrētajā dokumentālajā filma apgalvots, ka Mutko un viņa vietnieks Jurijs Nagornihs ir saistīti ar 2014.gada notikumiem, kad dopinga lietošanā pieķerts "Krasnodar" futbola kluba spēlētājs, taču abas amatpersonas šo faktu apzināti noklusējušas.

Mutko, kurš šobrīd ir arī Krievijas Futbola federācijas prezidents, apvainojumus nosaucis par "smieklīgiem". Filmā demonstrēts dokuments par vārdā nenosaukta futbolista pozitīvu dopinga analīzi. Šinī dokumentā ir minēti arī Mutko iniciāļi, kas pierādot, ka viņš zinājis par šo gadījumu, taču to piesedzis. Mutko gan norāda, ka tie tikpat labi varēja būt arī kāda cita cilvēka iniciāļi.

"Tūkstošiem cilvēku manu vārdu izmanto kā atsauci. Kā gan es varu palīdzēt kādam noslēpt kaut kādu pārkāpumu? Tas ir smieklīgi un neticami," apsūdzības aģentūrai TASS komentēja Mutko.

Viņš arī norādījis, ka šī dokumentālā filma ir kārtējais uzbrukums Krievijas sportam. "Tas ir mērķtiecīgs uzbrukums Krievijai, mierīgs, labi organizēts," uzskata Mutko.

Dokumentālajā filmā arī apgalvots, ka Mutko padomniece antidopinga jautājumos Nataļja Želanova apzināti traucējusi Maskavas Antidopinga laboratorijas darbību. To filmas veidotājiem atklājis bijušais šīs laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs, kurš jau labu laiku Rietumu medijiem stāsta par Krievijas sporta aizkulisēm aizliegto vielu lietošanā.

Savukārt Mutko visus Rodčenkova apvainojumus sauc par atriebību. "Viņš mani ienīst, jo es Rodčenkovu atbrīvoju no amata," uzskata Mutko.

Dokumentālajā filmā arī norādīts, ka uz mūžu diskvalificētais Krievijas soļošanas izlases bijušais galvenais treneris Viktors Čegins joprojām turpina strādāt ar šīs valsts labākajiem sportistiem.

Pērn atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ Starptautiskajai vieglatlētikas federācijai (IAAF) būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. IAAF vēlāk arī lēma par Krievijas pagaidu diskvalifikāciju, bet šomēnes tā lems, vai diskvalifikāciju atcelt vai saglabāt.

Vācijas televīzijas kanāls ARD jau vairākkārt demonstrējis dokumentālās filmas par dopinga lietošanas plašo izplatību Krievijas sportā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!