Olimpiskais čempions paukošanā Pāvels Kolobkovs trešdien tika apstiprināts par jauno Krievijas sporta ministru, kamēr viņa priekšgājējs Vitālijs Mutko iecelts Krievijas vicepremjera amatā.
Kopš 2010. gada Kolobkovs bija Mutko vietnieks, bet tagad kļuvis par ministru. Tikmēr Mutko kā Krievijas vicepremjers Dmitrija Medvedeva vadītajā valdībā atbildēs par sporta, tūrisma un jaunatnes lietu politiku.
Kolobkovs 2000. gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu paukošanā ar špagu. Tāpat viņam ir divas olimpiskās sudraba medaļas un trīs bronzas godalgas. Zīmīgi, ka Kolobkovs pie olimpiskajām medaļām tika piecās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, pirmo izcīnot 1988.gadā Seulā, bet pēdējo 2004. gadā Atēnās.
Tāpat sportista karjeras laikā Kolobkovs sešas reizes kļuva par pasaules čempionu, divas reizes uzvarēja Eiropas čempionātā un ir uzvarējis Pasaules kausa izcīņā.
Viņš 2004. gadā kļuva par pirmo Krievijas sportistu, kuram ir piešķirta Krievijas bruņoto spēku pulkveža pakāpe. Savukārt 2012. gadā Kolobkovs bija Krievijas delegācijas vadītājs Londonas olimpiskajās spēlēs.
Mutko savu iepriekšējo amatu ieņēma kopš 2008. gada. Tāpat viņš no 2005. līdz 2009. gadam bija Krievijas Futbola savienības (RFS) prezidents, šajā amatā atgriežoties pērn septembrī.
Jau ziņots, ka Krievijas sportu pēdējā gada laikā satricinājuši neskaitāmi dopinga skandāli. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pēc tā dēvētā Ričarda Maklarena ziņojuma aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tomēr SOK šo aicinājumu neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā, šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja, tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.
WADA ziņojumā tika atklāts, ka Krievijas valdība izveidojusi dopinga sistēmu, ar kuras palīdzību, piemēram, 2014. gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013. gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā, pozitīvas dopinga analīzes tika nomainītas pret negatīvām. Par šādas sistēmas eksistenci zinājusi arī Krievijas sporta vadība, tostarp Mutko, kurš gan šādas sistēmas eksistenci noliedza.