"Neviens no Krievijas sportistiem, kuru rezultātus olimpiskajās spēlēs anulējusi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), pagaidām nav sekojis Bolta piemēram un līdz šodienai nav atdevis savu medaļu," aģentūrai TASS apstiprinājusi KOK juridiskās daļas vadītāja Aleksandra Briljantova, atsaucoties uz slavenā sprintera Useina Bolta lēmumu pēc Jamaikas stafetes komandas diskvalifikācijas atdot SOK savu zelta medaļu.
Juriste norāda, ka sportisti, kuri pēc rezultātu anulēšanas nav atdevuši SOK savas medaļas, riskē saņemt aizliegumu startēt nākamajās olimpiādēs. "Olimpiskajā Hartā nav paredzēts sods par medaļu neatdošanu un sportists, kurš nav atdevis savu godalgu, var pretendēt uz dalību olimpiādē, taču, ja cilvēks nopietni domā par savu tālāko karjeru, tad viņam neapšaubāmi vajadzētu nākt pretī SOK," saka Briljantova. "Jo tomēr tieši šī organizācija lemj par pielaišanu startam olimpiskajās spēlēs."
"Nacionālās Olimpiskās komitejas sastāda pieteikumus dalībai spēlēs, bet pēc tam tos uzskata SOK un starptautiskās federācijas," viņa atgādina. "SOK komisija, balstoties uz Hartu, var liegt piedalīties spēlēs, savu aizliegumu argumentējot ar to, ka sportists iepriekš nav izpildījis SOK lēmumu un līdz ar to neatbilst ētiskajām prasībām."
Kopumā SOK dopinga pārkāpumu dēļ līdz šim diskvalificējusi 18 Krievijas sportistus, kuri nosauktajās divās olimpiādēs izcīnījuši dažāda kaluma medaļas - 13 Pekinas spēlēs un piecas Londonā.
Iepriekš Krievijas medijos diskvalificētie sportisti ne reizi vien norādījuši, ka negrasās atdot savas medaļas un pārējos apbalvojumus, kas saņemti par panākumiem olimpiskajās spēlēs.