Sportam ir būtiska nozīme bērnu labsajūtas veicināšanā un personības attīstībā, taču, mainoties situācijai Latvijā un pasaulē, arī sporta izglītībai nākas pielāgoties pārmaiņām. Viens gan paliek nemainīgs – vecāku loma un iesaiste bērnu fizisko aktivitāšu veicināšanā. Tā secināja pazīstami sportisti, sporta treneri un pedagogi un veselības eksperti 20. oktobrī notikušajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) tiešsaistes konferencē "Bērnu un jauniešu sports Latvijā: kāda ir jaunā realitāte?".

Konferences dalībnieku vidū bija Olimpiskais vicečempions soļošanā Aigars Fadejevs, skeletona treneris Dainis Dukurs, ilggadējais Latvijas basketbola izlases dalībnieks, basketbola treneris Uvis Helmanis, uztura speciāliste Olga Ļubina, fizioterapeite un raidījuma "Hat Trick ar Puči" vadītāja Agneta Liepājniece, fitnesa un vieglatlētikas trenere Zanda Zariņa-Rešetina, kā arī citi veselības un labsajūtas eksperti un LOK projekta "Sporto visa klase" dalībnieki un atbalstītāji. Konferences laikā plašāk tika diskutēts par tādām tēmām kā "Sportisks gars ģimenē", "Bērna labsajūtas trīscīņa", "Spēle digitālajā laukumā" un "Uzvarētāja taktika ceļā uz mērķi".

Viena no galvenajām atziņām, kas caurvija visu konferenci, – sportisks gars ģimenē rada labvēlīgus priekšnoteikumus bērna fiziskajai un emocionālajai veselībai, tāpēc vecāku piemērs ar savu uzvedību un rīcību ir vissvarīgākais, lai motivētu bērnu izvēlēties veselīgu dzīvesveidu. "Tieši vecāki ir tie, kuri rāda piemēru bērniem, tāpēc tas, cik veiksmīgi mēs, pieaugušie, spējam pielāgoties aktuālajai situācijai un reaģēt uz jauninājumiem, atspoguļosies arī mūsu bērnu paradumos," norādīja LOK prezidents un projekta "Sporto visa klase" idejas autors Žoržs Tikmers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!