Delfi foto misc. - 49615
Foto: Sputnik/Scanpix

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) un ANO eksperti nez kāpēc piemirst par Ukrainas sportistu cilvēktiesībām, kad cenšas atjaunot Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskās sacensībās, atgādina Vācijas olimpiskās sporta konfederācijas (DOSB) konsultante cilvēktiesību jautājumos, Erlangenas-Nirnbergas Universitātus pblisko tiesību, starptautisko publisko tiesību un cilvēktiesību katedras vadītāja Patrīcija Vītere.

SOK jau divus mēnešus neslēpj centienus atjaunot starptautiskā sporta apritē agresoru Krieviju un tās sabiedroto Baltkrieviju, kā arī nav pateikusi stingru "nē" Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalībai jebkādā statusā Parīzes olimpiskajās spēlēs. Kā vienu no saviem argumentiem SOK min ANO neatkarīgo ekspertu - grieķietes Aleksandras Ksantaki un indietes Ašvini KP – ziņojumu, kurā abas speciālistes aicina atļaut visiem agresorvalstu pārstāvjiem piedalīties sporta sacensībās.

"Jautājums ir, vai piedāvātie (Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanās) nosacījumi ir pietiekami, lai garantētu Ukrainas sportistu cilvēktiesības. Vai tie ir samērīgi un vai tie ir adekvāti, lai novērstu, ka sporta pasākumus ļaunprātīgi izmanto kara propagandai," norāda Vītere. "Diemžēl ne SOK, ne īpašais referents par to nerunā paziņojumā, taču tas ir ļoti svarīgi, aplūkojot atgriešanās jautājumu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!