Latvijas sportisti Sandra Grosberga, Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis un Elza Ķuze piektdien Itālijā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā finišēja 13.vietā sprinta stafetē.

Grosberga pirmajā posmā finišēja ceturtā pusminūti aiz labāko trijnieka un vairāk nekā vienu minūti aiz līderiem zviedriem. Turpinājumā Jubelis atkāpās uz 11.vietu, kuru Zērnis noturēja, savukārt Ķuze finišēja 13.pozīcijā.

Uzvaru svinēja Zviedrijas kvartets, kura sastāvā bija Tūve Aleksandešsone, Jūnatans Gustafsons, Martins Regborns un Sāra Hāgstrema. Zviedri finišēja vienā stundā divās minūtēs un 35 sekundēs, šveicieši finišā atpalika 38 sekundes, bet somi - 55 sekundes.

Latvijas komanda finišēja piecas minūtes un 17 sekundes pēc uzvarētājiem. Stafetē startēja 25 komandas.

Jau ziņots, ka sprintā kā vienīgā no latviešiem finālu sasniedza Grosberga, kura izcīnīja septīto vietu.

Svētdien čempionāts noslēgsies ar "knock-out" jeb izslēgšanas sprintu.

Latvijas izlases sastāvā Eiropas čempionātā ir Sandra Grosberga, Elza Ķuze, Signe Sirmā, Laura Puķīte, Anna Freimane, Rūdolfs Zērnis, Andris Jubelis, Fricis Spektors un Valters Reneslācis. Izlases treneris ir Dāvids Stefanskis.

Veronas apkārtnē notiekošais Eiropas čempionāts ir arī šī gada Pasaules kausa trešais posms.